Strona główna 112 Pijani w autobusach, przed sklepami, na ławkach

Pijani w autobusach, przed sklepami, na ławkach

0

183 interwencje podejmowali świdniccy strażnicy miejscy od 23 do 29 lipca. Największe problemy w minionym tygodniu sprawili nietrzeźwi.

26.07.2021r. godz.1940 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy jednym z marketów na ulicy Kliczkowskiej. Skierowany na miejsce patrol zastał tam Jana Ch., osobę bezdomną. W stosunku do tego mężczyzny tylko w tym dniu dwukrotnie podejmowano interwencje, jednak nie przyniosły one właściwego rezultatu, dlatego też tym razem został on umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swoje czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

27.07.2021r. godz.627 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego dotyczące spożywania alkoholu przez grupę mężczyzn, siedzących na ławce w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Mandatami ukarano dwie osoby.

27.07.2021r. godz.1420 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu na ulicy Łukowej. Na miejscu zastano znanych z wcześniejszych interwencji bezdomnych. Za swoje czyny, odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

27.07.2021r. godz.125– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora MPK dotyczące awanturującego się mężczyzny w autobusie komunikacji miejskiej, stojącym na przystanku przy ulicy Wałbrzyskiej. Pijany pasażer doprowadził do zatrzymania pojazdu. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna był wulgarny i agresywny. Obrażał pasażerów, znieważył również strażników oraz groził im pozbawieniem życia. Patrol szybko opanował sytuację stosując środki przymusu bezpośredniego. Mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań w celu wytrzeźwienia. Za swoje czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

29.07.2021r. godz.900 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol na przystanku komunikacji miejskiej i zanieczyszczających to miejsce w rejonie Placu Drzymały. Skierowany patrol potwierdził zgłoszenie. Jeden z miłośników trunków spał i nie było z nim logicznego kontaktu. Został on osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań a za swój czyn odpowie przed sądem, natomiast drugi delikwent został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł.

29.07.2021r. godz.1717 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora MPK dotyczące nietrzeźwego mężczyzny śpiącego w autobusie linii nr „1” na ulicy Muzealnej. Patrol na miejscu usiłował dobudzić mężczyznę, jednak nie udało się z nim nawiązać kontaktu. Pasażer został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań a za swój czyn odpowie przed sądem.