Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Trwa budowa gminnego żłobka. Zajęto się pracami wykończeniowymi

Trwa budowa gminnego żłobka. Zajęto się pracami wykończeniowymi [FOTO]

0

W Pszennie trwają obecnie prace wykończeniowe w kuchni i pozostałych pomieszczeniach powstającego gminnego żłobka, a także budowa parkingu przy obiekcie.

Przypomnijmy, prace związane z budową żłobka o powierzchni 811m² mają się zakończyć do 30 września 2021 roku. Budowa drugiego skrzydła o powierzchni 737 m², w którym mieścić się będzie przedszkole, potrwa do 31 maja 2022 roku. W nowo powstałym żłobku znajdzie się miejsce dla 96 dzieci, w przedszkolu natomiast będą mogły działać dwa oddziały liczące po 25 dzieci.

Na budowę nowej placówki w latach 2020-2022 przewidziano w budżecie gminy Świdnica kwotę 11,7 mln złotych, w tym dofinansowanie z następujących programów: 3 mln 168 tys. zł z Resortowego Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 oraz 1 mln 302 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – na budowę żłobka, a także blisko 1 mln 164 tys. zł – na budowę przedszkola.

Do 16 lipca przedłużona została rekrutacja do nowo powstającego Żłobka Gminnego w Pszennie. Więcej informacji o naborze na stronie internetowej Urzędu Gminy Świdnica.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDariusz Jaros z Nagrodą Kulturalną Dolnego Śląska „Silesia”
Następny artykułProkuratura zajmie się smrodem z cukrowni. Kontrola WIOŚ potwierdziła zasadność skarg mieszkańców