Strona główna Artykuł sponsorowany Tlenoterapia, czyli jak pomóc swojemu zdrowiu w naturalny sposób

Tlenoterapia, czyli jak pomóc swojemu zdrowiu w naturalny sposób

0

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że naturalne metody leczenia są często nie mniej skuteczne niż leczenie farmakologiczne. Oczywiście, niekiedy nie są w stanie zastąpić tradycyjnych form powrotu do zdrowia, ale wówczas mogą stanowić ich znakomite uzupełnienie.

W okresie pandemii i dużej zachorowalności na covid-19 dużą popularność zyskała tlenoterapia hiperbaryczna. Czym jest i w jaki sposób może pomóc w rehabilitacji po przebytej chorobie? O tym, i nie tylko o tym, można przeczytać w niniejszym artykule.

Co to jest tlenoterapia?
Tlenoterapia, jak sama nazwa wskazuje, to inaczej leczenie tlenem. To zabieg wykonywany w specjalnym urządzeniu – komorze hiperbarycznej, podczas którego dostarczany jest tlen wszystkim organom i tkankom ciała. Wyższe ciśnienie przekłada się na wysoką zdolność przenikania tlenu do tkanek organizmu. To zaś niesie pozytywny skutek na funkcjonowanie organizmu pacjenta.

Zabiegi tlenoterapii, aby mogły przynieść oczekiwany rezultat, powinny być powtarzane regularnie. O liczbie zabiegów powinien poinformować doświadczony i certyfikowany personel obsługujący komorę hiperbaryczną, tudzież lekarz kierujący na tego typu zabiegi.

Jakie są zalety tlenoterapii?
Do największych zalet tlenoterapii hiperbarycznej zalicza się przede wszystkim:

  • przyspieszenie powrotu do zdrowia po przebytej chorobie covid-19,
  • przyspieszenie regeneracji organizmu,
  • wspomaganie leczenia trudno gojących się ran i owrzodzeń,
  • przeciwdziałanie zakrzepom i lepsze ukrwienie narządów,
  • wsparcie w zachowaniu młodego wyglądu skóry,
  • zmniejszenie ilości chorobotwórczych bakterii,
  • przeciwdziałanie chorobom przewlekłym.

Z komór hiperbarycznych zwykle korzystają osoby dorosłe w każdym wieku oraz dzieci pod stałą opieką rodziców.

Gdzie można skorzystać z zabiegów tlenoterapii?
Profesjonalny gabinet tlenoterapii to w Polsce jeszcze rzadkość. Zabiegi tlenoterapii świadczone są zwykle w dużych miastach wojewódzkich, rzadziej w mniejszych miejscowościach. Dlaczego? Sytuacja ta wynika przede wszystkim z niskiej dostępności sprzętu, jego wysokiej ceny oraz konieczności odpowiedniego wyszkolenia personelu obsługującego komory.

Miejsc, w których można skorzystać z dobrodziejstwa tlenoterapii w Polsce wciąż jest niewiele. Żeby je znaleźć warto posłużyć się Internetem. W wyszukiwarce należy wpisać „komora hiperbaryczna + miasto” lub „tlenoterapia + miasto”. Przykładowo można wpisać: „komora hiperbaryczna Świdnica”, „tlenoterapia Wrocław”, „tlenoterapia Bytom” czy „tlenoterapia Chorzów”, aby wyświetlona została lista stron internetowych gabinetów tlenoterapii hiperbarycznej z danej miejscowości.

Jeżeli korzystając z wyszukiwarki nie uda się nam znaleźć gabinetu w danej miejscowości, nie ma powodu do załamywania rąk. Wówczas warto wpisać nazwy pobliskich miast tudzież skontaktować się z najbliższym ośrodkiem zdrowia. Tam z pewnością zostaniemy pokierowani do najbliższego punktu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPotomkowie duńskiego jeńca odnaleźli w Świdnicy miejsce po grobie przodka
Następny artykułPunkt szczepień w autobusie już w najbliższą niedzielę