1 sierpnia każdy chętny będzie mógł skorzystać ze szczepień przeciwko COVID-19 w mobilnym punkcie. Specjalny autobus stanie na świdnickim Rynku.

Fot. UM Świdnicy
Taka forma jest nowym pomysłem po zamknięciu Punktu Szczepień Powszechnych na świdnickim lodowisku. Punkt szczepień w autobusie będzie czynny w godzinach od 9.00 do 14.00 ze względu na zaplanowaną również 1 sierpnia Świdnicka Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości. W kolejne niedziele mobilny punkt na Rynku będzie otwarty w godzinach 11.00 – 17.00. Ze szczepienia preparatem firmy Johnson&Johnson może skorzystać każdy chętny bez wcześniejszej rejestracji. Za prowadzenie punktu odpowiadają Urząd Miejski i Centrum Usług Medycznych Eskulap.
Do dzisiaj w pełni zaszczepionych zostało 27 281 mieszkańców Świdnicy, co stanowi 48,5% osób, które ze względu na wiek mogą przyjąć preparat. Szczepionki przeciwko COVID-19 można przyjmować od 12 roku życia. W rankingu najbardziej odpornych gmin Gmina Miasto Świdnica jest na 213 miejscu w kraju.
/asz/
![264. rocznica bitwy pod Burkatowem. Rekonstruktorzy stoczyli bój [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/rekonstrukcja-bitwy-pod-Burkatowem-2026.06.27-57-238x178.jpg)
![Strażackie święto w Dobromierzu. Widowiskowe pokazy i parada na otwarcie wydarzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260627_Dzien_Otwarty_OSP_Dobromierz-63-238x178.jpg)
![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)






