Strona główna Artykuł sponsorowany Tabletki do szamba – sposób na dobrze działającą oczyszczalnie przydomową

Tabletki do szamba – sposób na dobrze działającą oczyszczalnie przydomową

0
Gospodarstwo domowe z własną oczyszczalnią ścieków (przydomową) powinno mieć na stanie odpowiednie środki do szamb. Aktywatory oraz bakterie do szamb można nabyć dzisiaj w dobrze zaopatrzonych sklepach branżowych, jak aktywatory.pl. Jakie zastosowanie mają ekologiczne tabletki do szamba?

Tabletki do szamba – niezbędnik przydomowej oczyszczalni w małej kapsułce
Dobrej klasy biopreparaty do szamb to podstawa efektywnie i bezpiecznie pracującej oczyszczalni. Środki do szamb można podzielić na takie o bieżącym zastosowaniu oraz o nieco bardziej skoncentrowanej formule, które noszą nazwę aktywatory lub startery do szamb. Ich zadaniem jest rozpoczęcie pracy przydomowej oczyszczalni w procesach samooczyszczania. Szambo, jako zbiornik przepływowy, jest miejscem gromadzenia się nieczystości – tabletki do szamb (Aktywatory.pl/21-biopreparaty-do-szamb) pozwalają te nieczystości sprawnie upłynniać i unieszkodliwiać.

Bakterie do szamb, w połączeniu z enzymami oraz składnikami odżywczymi np. witaminami, tworzą multizadaniowe tabletki do szamba. To ekologiczne kapsułki, które dozują do zbiornika odpowiednio wyselekcjonowane szczepy bakterii, mające za zadanie usuwać materię organiczną, np. złogi i kożuchy tłuszczowe. Ponadto działają dezodoryzująco, hamują rozwój patogenów oraz zapobiegają zatykaniu się rur dopływowych.

Regularnie stosowane bakterie do szamb (tabletki) potrafią znacząco wydłużyć żywotność przydomowej oczyszczalni oraz zmniejszają ryzyko kosztownej (i nierzadko cuchnącej) awarii tego systemu.

Fot. Sprawdź preparaty na Aktywatory.pl

Jak stosować tabletki do szamba?
Każdy biopreparat do szamba dostępny na aktywatory.pl posiada osobną instrukcję stosowania, producenci określają bowiem indywidualne proporcje i dawki, a także częstotliwości dozowania. Bakterie do szamba kupimy też pod postacią proszku lub płynu, są to równie efektywne produkty i można z powodzeniem stosować je zamiennie. Jednakże tabletki ekologiczne do szamba zyskały pozytywne opinie użytkowników ze względu na bardzo praktyczną formę dozowania.

Kapsułki w odpowiedniej ilości (dawka dotyczy pojemności szamba), mogą być wrzucane bezpośrednio przez właz inspekcyjny lub do muszli klozetowej. Z praktyki polecilibyśmy tę drugą formę, gdyż multizadaniowe tabletki do szamb działają aktywnie już w rurach kanalizacyjnych, gdzie wpływają na rozkład złogów tłuszczy zmniejszających światło rur.

Tabletki do szamba – cena, polecane produkty?
Bakterie do szamb to produkty występujące w dość dużej rozpiętości cenowej, natrafimy na kilku liczących się producentów, np. markę NeoBac, oferującą aktywatory biologiczne w cenie 49.99 zł za kg. Znane są także tabletki do szamb marki Biolatrin, które występują w mniejszych opakowaniach po 395 g w cenie 25 zł. Warto zaglądać na stronę sklepu aktywatory.pl, gdzie wciąż zmienia się oferta cenowa i można trafić na mnóstwo atrakcyjnych obniżek na poszczególne biopreparaty do szamb z dostawą.

/Artykuł sponsorowany/