Strona główna 0_Slider Strażacka siedziba przechodzi gruntowny remont. Będą niespodzianki

Strażacka siedziba przechodzi gruntowny remont. Będą niespodzianki [FOTO]

0

Dobiega końca kompleksowy remont dwóch budynków, wchodzących w skład siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Są już kolejne plany inwestycyjne, a od września na dzieci i młodzież czeka niespodzianka.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy w dniu 30 maja 2019 r. podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę o dofinansowanie projektu pn. „Głęboko kompleksowa modernizacja energetyczna budynków A i B Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy przy Alei Niepodległości 8-10” w ramach działania 1.3.1 oś priorytetowa I – Zmniejszenie emisyjności gospodarki. Dzięki montażowi środków europejskich (85%) i własnych zasobów jednostka przeprowadza inwestycję o wartości 1 749 541,30 zł.

W ramach termomodernizacji zostało wykonane osuszenie ścian i fundamentów, ocieplenie ścian, stropów i dachu, poprawiono także system grzewczy i wymieniono oświetlenie na LED. Wszystkie te zmiany wpłyną na oszczędność energetyczną budynków, a przy okazji będzie ładniej. Według umowy z wykonawcą prace mają się zakończyć we wrześniu.

Z inwestycji cieszy się komendant, brygadier Dariusz Budkiewicz i podkreśla, że to nie koniec inwestycji. – Po zakończeniu termomodernizacji wspólnie z firmą Orange wyremontujemy ogrodzenie, a dzięki wsparciu miasta Świdnica uda się wykonać najpilniejsze prace w wieży ćwiczeń, tzw. wspinalni. Ten obiekt nie jest objęty trwająca termomodernizacją. Środki miejskie pozwolą na wykonanie stolarki drzwiowej i naprawę otworów okiennych. Staramy się o pozyskanie funduszy na kompleksowy remont – dodaje komendant.

Zmiany zaszły wewnątrz remontowanego obecnie budynku. – Dzięki dotacjom kilku samorządów przygotowaliśmy pomieszczenia edukacyjne dla dzieci i młodzieży – mówi komendant i zapewnia, że są one bardzo atrakcyjne. Wkrótce uchylimy rąbka tajemnicy, a do wnętrz przedszkolaki i uczniowie wejdą we wrześniu.

Komenda Powiatowa w Świdnicy wzbogaci się również o dwa nowe samochody. Zakupu dokonuje Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, trwa wyłanianie dostawcy.

/asz/

Poprzedni artykułFatalny stan toalet na dworcu Świdnica Miasto. Urząd Miejski wyjaśnia i wskazuje winnych
Następny artykułWitoszówką popłynęła woda w nienaturalnym kolorze [FOTO]