Strona główna Temat dnia Rusza kolejny etap remontu na Wrocławskiej. Utrudnienia i objazdy od poniedziałku

Rusza kolejny etap remontu na Wrocławskiej. Utrudnienia i objazdy od poniedziałku [FOTO/MAPA]

0

W poniedziałek, 12 lipca nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego na ul. Wrocławskiej. W ramach drugiego etapu prac Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zajmie się przebudową sieci wodociągowej na kolejnym odcinku ulicy. Po zakończeniu tych robót wymieniona zostanie nawierzchnia Wrocławskiej. Całość prac ma potrwać do końca listopada 2021 roku.

Przypomnijmy, w połowie marca na ulicy Wrocławskiej ruszyły prace mające związek z realizowaną przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przebudową sieci wodociągowej. Roboty zostały podzielone na etapy. W pierwszej kolejności zajęto się odcinkiem od ulicy Wodnej do Rzeźniczej. W poniedziałek rozpoczną się prace na odcinku od ulicy Rzeźniczej do skrzyżowania z Łączną.

W związku z przystąpieniem do kolejnego etapu prac wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Będą one polegać na wprowadzeniu jednego kierunku ruchu dla pojazdów na odcinku od skrzyżowania Wrocławska/Łączna do skrzyżowania Wrocławska/Rzeźnicza. Kierunek przejazdu zostaje taki sam jak w etapie pierwszym, czyli pojazdy będą wjeżdżać do miasta w stronę centrum, po dostępnym jednym pasie ruchu. Na odcinku od skrzyżowania ul. Wrocławska/Woda do skrzyżowania ul. Wrocławska/Saperów ruch odbywać będzie się po obu pasach jezdni.

Nowa organizacja ruchu wpłyną na zmianę tras linii autobusowych nr 7, 41,43:

  • trasa objazdu dla linii 41 i 43 (kierunek Szarych Szeregów): od przystanku Pl. Św. Małgorzaty do ul. Wodnej (przystanek zastępczy), kolejny przystanek ul. Szarych Szeregów, dalej po normalnej trasie przejazdu,
  • trasa objazdu dla linii 7 (kierunek Colgate): od przystanku Pl. Św. Małgorzaty do ul. Wodnej (przystanek zastępczy), kolejny przystanek: ul. Stęczyńskiego, dalej po normalnej trasie przejazdu.

Na wymienionych liniach wyłączony z obsługi zostaje przystanek przy ul. Wrocławska/Sienna. Czas odjazdu autobusów linii nr 7 zostanie przyspieszony na wszystkich przystankach poprzedzających objazd o 5 min. Linia nr 52 wraca do normalnego przebiegu zgodnego z rozkładem jazdy.

Zakończenie prac drogowych planowane jest na 30 listopada 2021 roku. Ich realizacja pochłonie blisko 563 tys. złotych.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWakacyjny relaks. Kto wygrał meble turystyczne? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułWody w zalewie Witoszówka prędko nie przybędzie. Szykują się kolejne prace remontowe przy zaporze [FOTO]