Strona główna 0_Slider Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Które na topie?

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Które na topie?

0

Łączna liczba absolwentów, która dokonała wyboru placówki przez elektroniczny system vEdukacja wyniosła 1336. Szkołę 1. wyboru podległą Powiatowi Świdnickiemu wybrało 1204 absolwentów, 132 uczniów klas 8 nie wybrało placówki ponadpodstawowej podległej powiatowi. Tradycyjnie największym powodzeniem wśród ośmioklasistów cieszyły się ogólniaki. 50% absolwentów szkół podstawowych wybrało właśnie taki profil nauczania. 43% wybrało technika a ok. 10% szkołę branżową.

Wśród ogólniaków największym zainteresowaniem cieszyły się I i II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. W tym przypadku wskaźnik liczby uczniów do wolnych miejsc wyniósł odpowiednio: 1,50 i 1,43. W przypadku III LO wskaźnik ten wyniósł 1,14. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również klasa siatkarska w V LO przy Zespole Szkół Ekonomicznych – wskaźnik 0,92.

Wśród szkół technicznych największym powodzeniem cieszył się Zespół Szkół Ekonomicznych, w tym przypadku wskaźnik liczby uczniów do wolnych miejsc wyniósł 1,61. Na drugim miejscu pod względem popularności wśród ósmoklasistów uplasował się Zespół Szkół Mechanicznych – wskaźnik 0,93. Na trzecim miejscu znalazł się Zespół Szkół Budowlano – Elektrycznych ze wskaźnikiem 0,92.

Proces rekrutacji dla części uczniów potrwa do połowy sierpnia. – Do 14 lipca, do godziny 15.00  czekamy na dostarczenie świadectw i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty lub ich kopii i na tej podstawie zostanie przeprowadzona weryfikacja. 22 lipca ogłosimy listę osób zakwalifikowanych. Młodzież do 30 lipca musi dostarczyć oryginały dokumentów, jeśli zdecyduje się na wybór naszej szkoły. 2 sierpnia opublikujemy listę przyjętych i tego samego dnia rusza rekrutacja uzupełniająca, bo zazwyczaj zostaje kilka miejsc po decyzji uczniów, którzy mimo zakwalifikowania zdecydowali się na inną szkołę. Proces rekrutacji zakończy się około połowy sierpnia – informuje Jacek Iwancz, dyrektor II LO im. S. Banacha w Świdnicy.

/Starostwo Powiatowe w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułZmodernizują 12 placów zabaw
Następny artykułPrzykra wizyta w toalecie na dworcu Świdnica Miasto