Strona główna Wydarzenia Marcinowice Zmodernizują 12 placów zabaw

Zmodernizują 12 placów zabaw

0

Rozstrzygnięto przetarg na modernizację placów zabaw na terenie gminy Marcinowice. Zadanie zrealizują dwie firmy – Apis Polska z Jarosławia oraz Magic Garden z Pakości. Zgodnie z warunkami przetargu, wykonawca będzie miał na wybudowanie placów dni od daty podpisania umowy. Możliwe, że z pierwszych placów zabaw dzieci skorzystają się jeszcze podczas trwających właśnie wakacji – informuje Urząd Gminy Marcinowice.

Fot. UG Marcinowice 

Place zabaw zostaną zmodernizowane w Białej, Goli Świdnickiej, Kraskowie, Klecinie, Marcinowicach, Stefanowicach,  Śmiałowicach, Strzelcach, Tąpadłach, Tworzyjanowie, Wirkach i Zebrzydowie.
W przyszłym roku modernizacja obejmie place w pozostałych miejscowościach gminy Marcinowice: Chwałkowie, Gruszowie, Mysłakowie, Sadach i Szczepanowie.

Wskazane miejsca zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia, m.in huśtawki, bocianie gniazda, karuzele, bujaki, zestawy wielofunkcyjne ze zjeżdżalniami, ścianką wspinaczkową i drabinkami. Miejsca zostaną ogrodzone i wyposażone w ławki, kosze na śmieci oraz odpowiednie tablice informacyjne. Środki na ten cel w kwocie miliona złotych zostały pozyskane przez gminę Marcinowice z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zakończyło się także doposażenie placu zabaw w Wirach przy wsparciu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Podobne zadanie zostanie zrealizowane również w Sołectwo Kątki ze środków przeznaczonych na wsparcie gmin popegeerowskich.

/UG Marcinowice, opr. red./

Poprzedni artykułPiękny Revan czeka na kochającego człowieka
Następny artykułRekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Które na topie?