Strona główna Wydarzenia Świdnica Potrzebna pompa insulinowa dla 8-latka ze Świdnicy

Potrzebna pompa insulinowa dla 8-latka ze Świdnicy

0

U Benjamina Smereka niedawno została zdiagnozowana cukrzyca typu pierwszego. Chłopiec wymaga stałego podawania insuliny, a mama, chcąc mu zapewnić maksimum komfortu i bezpieczeństwa, prosi o wsparcie zakupu pompy najnowszej generacji.

Benjamin Smereka, fot. ze strony siepomaga.pl

W czerwcu dowiedziałam się, że mój synek choruje na cukrzycę typu 1. W jednej chwili nasz do tej pory spokojny i uporządkowany świat całkowicie się zmienił. Trzustka Benjamina po prostu nie pracuje. Po kilka razy dziennie musi dostawać zastrzyki z insuliną. Kilkanaście razy na dobę mierzymy poziom cukru. Nie chcę, by tak wyglądała jego codzienność, by choroba całkowicie ją zdominowała. Zakup specjalistycznej pompy insulinowej tak bardzo może ułatwić nam życie. Patrzę na Benjamina i widzę przerażenie, które kryje się w jego oczach. Muszę mu pomóc, dlatego dziś jestem tutaj i proszę Cię o wsparcie. Każda nawet najmniejsza przekazana kwota to szansa na lepsze życie mojego synka! – prosi o wsparcie mama chłopca, Kamila.

Pompy insulinowe dla osób w wieku do 26 lat są w stu procentach refundowane przez NFZ. – Pompa insulinowa, na którą uruchomiliśmy zbiórkę, nie jest refundowana. Jest to jedna z najlepszych pomp insulinowych, a taką samą posiada również koleżanka z klasy Benjamina, która również choruje na cukrzycę. Dzięki temu, że chłopiec miałby identyczną, wychowawczyni dzieci nie miałaby problemu z ich obsługiwaniem – informuje Julia Wujewska z Fundacji Siepomaga.

Osoby, które chcą wesprzeć zakup pompy, mogą wpłacać datki na siepomaga.pl.

/opr. red./

Poprzedni artykułZnamy zwycięzców siatkarskich mikstów
Następny artykułRekin po półkolonii, teraz czas na obóz