Strona główna Sport Siatkówka Znamy zwycięzców siatkarskich mikstów

Znamy zwycięzców siatkarskich mikstów

0

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji był gospodarzem kolejnych zawodów z cyklu Otwartych Turniejów Siatkówki Plażowej. Tym razem rywalizacja mająca miejsce w niedzielę, 18 lipca odbyła się w kategorii mikstów.

Optymalna pogoda i mniejsza ilość par pozwoliła rozgrywać zawody do dwóch wygranych setów tradycyjnie systemem brazylijskim. Gra do dwóch przegranych spotkań okazała się szczęśliwa dla zwycięzców imprezy, pary Natalia Kwolek i Kacper Pańczyk, która w eliminacjach po przegranym spotkaniu z mikstem Maria Jachowicz i Tomasz Malewicki trafiła na „prawą” stronę tabeli. Tu wygrywając już następne mecze dotarli do półfinałów i po bardzo wyrównanej grze zrewanżowali się parze Jachowicz-Malewicki. W ścisłym finale duet Kwolek/Pańczyk pokonał parę Amelia Wiśniewska i Dominik Obrycki. W meczu o trzecie miejsce rywalizowały pary: Jachowicz-Malewicki i Grala-Szklarz. Tutaj lepsi okazali się Jachowicz oraz Malewicki. Poziom turnieju był wyrównany, wiele meczów kończono dopiero w tie-breaku – relacjonuje Waldemar Kurek z OSiR-u Świdnica.

Obszerna fotogaleria z imprezy pod linkiem: https://swidnica24.pl/2021/07/ii-turniej-siatkowki-plazowej-trwa-foto/

Organizatorem imprezy był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a partnerami Urząd Miasta Świdnica i firma JAKO. Najlepsze cztery pary na zakończenie zawodów otrzymały pamiątkowe dyplomy i sprzęt sportowy. Ostatni turniej z cyklu siatkówki plażowej w Świdnicy zaplanowany został na 8 sierpnia w kategorii open – mężczyzn. Zapraszamy równocześnie na organizowany przez klub MKS IgnerHome Volley Świdnica I Letni Turniej Siatkówki Plażówki im. Tadeusza Ząbka w kategorii open – kobiet. Ten odbędzie się tydzień wcześniej – w niedzielę, 1 sierpnia.

Końcowa klasyfikacja:
1. Natalia Kwolek, Kacper Pańczyk – Jawor
2. Amelia Waśniewska, Dominik Obrycki – Kłodzko/Wrocław
3. Maria Jachowicz, Tomasz Malewicki – Kłodzko
4. Magdalena Grala, Szymon Szklarz – Złotoryja

/OSiR/

Poprzedni artykułRywalizowali i zbierali pieniądze dla 7-letniego Adrianka. Udało się pozyskać 13 tysięcy złotych
Następny artykułPotrzebna pompa insulinowa dla 8-latka ze Świdnicy