Strona główna 0_Slider Poprawią bezpieczeństwo na dwóch przejściach dla pieszych

Poprawią bezpieczeństwo na dwóch przejściach dla pieszych

3

Świdnica otrzyma 440 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Wsparcie uzyskały dwa złożone projekty na przebudowę przejść dla pieszych w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego (na wysokości wjazdu do sklepów Stokrotki i Czerwonej Torebki) oraz w obrębie skrzyżowania ulic Ofiar Oświęcimskich i Zwierzynieckiej.

Oba przejścia dla pieszych zaprojektowano w formie przejść z azylem. – Takie rozwiązanie pozwoli na skrócenie czasu przebywania pieszego na jezdni drogi i zapewni bezpieczną przestrzeń dla pieszego pomiędzy potokami pojazdów poruszającymi się w przeciwnych kierunkach. W celu uniemożliwienia przekroczenia jezdni poza przejściem dla pieszych, zamontowane zostaną bariery. Aby osoby niedowidzące mogły zorientować się gdzie jest krawędź jezdni oraz wejście na przejście dla pieszych, przewiduje się zastosowanie systemu informacji fakturowej. Dodatkowo powstanie nowe, dedykowane przejściom oświetlenie uliczne – informują świdniccy urzędnicy.

Koszt inwestycji przy ul. Kazimierza Wielkiego to około 250 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie 200 tys. zł. W przypadku przejścia przy ul. Ofiar Oświęcimskich przebudowa pochłonie około 300 tys. zł, przy dotacji rzędu 240 tys. zł. – Zmianie ulegnie lokalizacja przejścia dla pieszych przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Znajdować się ono będzie po przeciwnej stronie skrzyżowania. W projekcie uwzględniono także budowę oraz przebudowę chodnika na dojściu do przejścia. Przebudowany zostanie również wjazd w kierunku budynków przy ul. Ofiar Oświęcimskich 44-55 – tłumaczą urzędnicy.

Planuje się, że przetarg na przebudowę przejść zostanie rozstrzygnięty w czwartym kwartale tego roku. Zakończenie prac zgodnie z wnioskiem powinno nastąpić do końca sierpnia 2022 roku.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułGaz ziemny zamiast węgla? MZEC chce grzać ekologicznie
Następny artykułŚwidnica straciła swojego przedstawiciela na Igrzyskach w Tokio…(!)