Strona główna Artykuł sponsorowany Oświetlenie w pokoju noworodka – na co się zdecydować?

Oświetlenie w pokoju noworodka – na co się zdecydować?

0
Żaden pokój nie zmienia się na przestrzeni lat tak bardzo, jak pokój dziecięcy. Niemowlę, dziecko, nastolatek – każdy wiek to inne gusta i potrzeby, a co za tym idzie, nowy wystrój.  Dotyczy to również oświetlenia. Pojawienie się niemowlaka to prawdziwe wyzwanie. Urządzając pokój dziecięcy, przyszli rodzice myślą przede wszystkim o meblach, dekoracjach i pierwszych zabawkach. To, co często schodzi na dalszy plan, a jednak ma ogromne znaczenie, to oświetlenie. W jakie lampy wyposażyć pokój noworodka?

Zasady planowania oświetlenia w pokoju dla noworodka
Są strefy, które w pokoju noworodka powinny być jasno oświetlone. Należą do nich szczególnie przewijak i szafa. Łóżeczko i kącik do karmienia wymagają dyskretnego, kojącego  światła. Warto tak zaplanować oświetlenie pokoju dziecinnego, żeby po jego zamontowaniu, w miarę dorastania dziecka, można było szybko wymienić lampki i przymocować je inaczej lub przestawić zgodnie z potrzebami.

Ponadto na ścianie dobrze sprawdzą się lampy Aldex, w formie kinkietów z motywami przyjaznymi dzieciom. Takie dyskretne oświetlenie może palić się przez całą noc, ułatwiając orientację rodzicom. Zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo używanych lamp i źródeł światła. W pokoju dla malucha źródła światła nie powinny być dostępne dla dziecka, aby nie było ryzyka zranienia lub porażenia prądem.

Światło w pokoju noworodka – sufitowe lampy Shilo i lampy Aldex
W pierwszych miesiącach i latach życia oczy są bardzo wrażliwe i wciąż się rozwijają. Dlatego zaleca się, aby małe dzieci nie patrzyły w bezpośrednie lub migoczące źródło światła. Zamiast punktowych reflektorów, które są praktyczne w pozostałych pomieszczeniach mieszkania, należy postawić na rozproszone oświetlenie ogólne. Można zainstalować przyjazną dzieciom lampę na środku sufitu. W zależności od wielkości pomieszczenia, dobrym pomysłem może być lampa wielosekcyjna, dzięki której da się dopasować poszczególne źródła światła do różnych obszarów. Sufitowe lampy Shilo mają szeroką możliwość regulacji i prosty, nierzucający się w oczy minimalistyczny design.

Ponadto do pokoi dla noworodków dostępne są lampy sufitowe z uroczymi motywami, które łatwo wpisują się w koncepcję pokoju. Szczególnie nadają się do tego lampy Aldex z  pasującym każdemu dziecku motywem gwiazdek. Z jednej strony zapewniają spokojną atmosferę, a z drugiej równomiernie oświetlają pomieszczenie, dzięki czemu rodzic widzi wystarczająco dużo, gdy opiekuje się dzieckiem. Bogaty wybór lamp Aldex i Shilo do pokoi dziecięcych ma sklep Lampomat. Szczególnie praktycznym rozwiązaniem jest, gdy lampę sufitową można włączyć, a także przyciemnić z wyłącznika blisko drzwi.

Oświetlenie punktowe – lampy Shilo
Oprócz oświetlenia podstawowego można zastosować oświetlenie punktowe wszędzie tam, gdzie potrzeba więcej światła. W pokoju noworodka jest to między innymi przewijak. Tutaj światło powinno być umieszczone w taki sposób, aby zapewniało wystarczającą jasność, ale nie oślepiało rodziców ani dziecka. Do przewijaka zaleca się zamontowanie lampy ściennej z regulacją, która zapewnia dorosłemu wystarczającą jasność bez przeszkadzania dziecku. Te wymagania spełniają lampy Shilo, na przykład biały kinkiet, łatwo mocowany do ściany.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułFestiwal baniek mydlanych i karnawał kolorów. Niedziela pełna atrakcji nad zalewem Witoszówka!
Następny artykułKolejny dzień bez nowych zakażeń w powiecie świdnickim. Najnowsze dane resortu zdrowia