Strona główna 112 Ostrzegają przed oszustwami „na strażaka”

Ostrzegają przed oszustwami „na strażaka”

0

Oszuści, którzy zwłaszcza od seniorów chcą wyłudzić pieniądze, nie przebierają w środkach i wynajdują wciąż nowe metody. Wcielali się w role wnuków, hydraulików, policjantów, pracowników administracji. Jak się okazuje, nie pominęli też służby, która cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym.

Komenda Państwowej Straży Pożarnej ostrzega przed przestępcami, którzy działają nową metodą „na strażaka”. Kilka dni temu w województwie łódzkim osoby przebrane w strażackie mundury próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny pod pretekstem kontroli przeciwpożarowej. Na szczęście mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania. W związku z tym zdarzeniem Państwowa Straż Pożarna informuje, że strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach prywatnych.

Według danych Komendy Głównej Policji, od początku stycznia do końca czerwca 2021 roku co najmniej 1176 starszych osób straciło oszczędności życia w związku z oszustwami popełnionymi metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, czy na „funkcjonariusza CBŚP”. Starty wyniosły ponad 63 mln zł.

/opr. red./

Poprzedni artykułJaką kserokopiarkę wybrać do biura?
Następny artykułDJI Mavic Air 2S – dron do zadań specjalnych