Strona główna Artykuł sponsorowany DJI Mavic Air 2S – dron do zadań specjalnych

DJI Mavic Air 2S – dron do zadań specjalnych

0
DJI Mavic Air 2S to maszyna lekka, waży blisko 600 gram i jest na dokładkę zdolny do lotu, który trwa ponad trzydzieści minut. Ma on także cztery wirniki, jest dość szybki i co równie istotne ma niewielkie rozmiary i dlatego też da się nim filmować w ograniczonej przestrzeni. Zbliżone standardy technologicznej także wyróżniają wyroby konkurencji, ale ten dron występuje w kilku wariantach.

Czas lotu
Drony takie jak Mavic 2 Enterprise Advanced to nie tylko te stylowe zabawki do kręcenia ciekawie wyglądających filmów. Rzecz jasna te sprzęty wyróżnia też i to, że mają one zaawansowane kamery o rozdzielczości dochodzącej do 20 MPX, choć matryca tej kamery to typ CMOS, czyli ten najczęściej używany.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że ten konkretny dron nadaje się też dla przedsiębiorców kręcących filmy promocyjne, a konkretniej ta jego najbardziej zaawansowana odmiana, bo to nie tylko maszynka, która lata i kręci filmy.

Elektronika tej wersji to maksymalna wygoda dla operatora, czyli jeśli chodzi o lot, to perfekcyjnie wykonuje te zadania, które zaprogramował jej operator, a jeśli chodzi o tę sferę powiązaną z filmowaniem, to tu także da się wiele zaprogramować. Jednym słowem w tym konkretnym przypadku można filmować o wiele lepiej niż w przypadku generacji starszych.

Kamera
Kręcenie filmów to chyba najważniejsze zadania Mavic 2 Enterprise Advanced i co równie istotne ten model bardzo dobrze sobie z tym radzi i to głównie dzięki temu, że jest on lekki, szybki i zwrotny. Jego bardzo wiele znaczącym plusem jest też i to, że jego kamerę da się nawet programować w trakcie lotu. Dlatego też model ten wybierają także ludzie kręcący filmy promocyjne.

Takie kręcenie filmu promocyjnego trwa zazwyczaj może trochę ponad godzinę, ale potem edycja tego materiału może trwać te trzy lub cztery dni, bo części filmów trzeba ze sobą posklejać i na dokładkę dodać jakąś ciekawą ścieżkę dźwiękową.

Praca ta niestety trochę zajmuje i jest najtrudniejszą, ale dzięki temu, że ten dron jest dopracowaną opcją, tych nieostrych klatek w filmach jest mniej i to nie zasługa wyłącznie samej kamery, ale też tej elektroniki i zaawansowanych podzespołów mechanicznych.

Dlaczego drony są obecnie aż tak lekkimi?
Drony już od lat stają się doskonalszymi i nie chodzi tu jedynie o ich kamery, ale też i o to, że poziom ich zaawansowania technologicznego rośnie. Kiedyś, czyli jeszcze te kilka lat temu dron z tą dość dobrą kamerą musiał mieć sześć wirników i ważyć kilka kilogramów. Obecnie jest on kilka razy lżejszy i dzięki zaawansowanej elektronice może on kręcić o wiele lepsze filmy.

W tym aspekcie nie ma nic dziwnego i dlatego też za jakiś czas znacznie lżejszy dron może być lepszym od tego konkretnego modelu. Tak zapewne będzie, ale póki co można się cieszyć z tego, że ten konkretny model doskonale sobie radzi i to nawet jeśli chodzi o to kręcenie filmów, wtedy gdy zaczyna się już robić ciemno. Możliwość ta jest bardzo ciekawą, bo starsze modele właśnie wtedy sobie radziły raczej średnio.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułOstrzegają przed oszustwami „na strażaka”
Następny artykułKolejne odkrycie na alei Niepodległości [FOTO]