Strona główna Sport Pływanie Neptuny walczyły z najlepszymi z najlepszych w kraju

Neptuny walczyły z najlepszymi z najlepszych w kraju

0

Pływacy Klubu Sportowego Neptun Świdnica z rocznika 2007 z powodzeniem wystartowali w dniach 1-4 lipca na terenie pływalni Aquasfera w Olsztynie w mistrzostwach Polski juniorów 14-letnich. To były pierwsze tak ważne i pełne emocji zawody dla najmłodszych juniorów świdnickiego klubu.

Udział w zawodach wzięło w sumie 674 zawodników ze 169 klubów. Sześcioro zawodników z Neptuna: Aleksandra Jaros, Kinga Ścisłowicz, Natalia Lęga, Piotr Florczak, Marcel Borkowski i Hubert Hołdys zaprezentowało wysoką formę sportową, co w ostateczności zaowocowało udziałem w siedmiu finałach podczas rozgrywanych zawodów, a sztafeta 4×100 metrów stylem zmiennym mix w składzie Natalia Lęga, Piotr Florczak, Aleksandra Jaros i Marcel Borkowski uplasowała się na piętnastej pozycji wśród wszystkich sztafet w Polsce i pierwszej lokacie wśród wszystkich sztafet z Dolnego Śląska. W klasyfikacji końcowej zawodów Neptun zgromadził wystarczającą ilość punktów, aby zająć trzecie miejsce wśród wszystkich klubów z terenu Dolnego Śląska, pokonując m.in. taki ośrodek jak Śląsk Wrocław.

Nasi finaliści mistrzostw Polski juniorów 14-letnich:

* Marcel Borkowski
– finał A 200 m stylem motylkowym
– finał B 100 m stylem motylkowym

* Piotr Florczak
– finał A 50 m stylem klasycznym

* Aleksandra Jaros
– finał B 1500 m stylem dowolnym
– finał B 400 m stylem dowolnym
– finał B 200 m stylem motylkowym

* Kinga Ścisłowicz
– finał B 200 m stylem klasycznym

KS Neptun Świdnica zaprasza tradycyjnie na nauką pływania i zajęcia naborowe, które ruszą od września. Wszystkie chętne osoby mogą pisać na adres http://ksneptun-swidnica.pl/kontakt/

/MDvR/