Strona główna Artykuł sponsorowany Letnia odzież motocyklowa – najlepsze porady podczas zakupu

Letnia odzież motocyklowa – najlepsze porady podczas zakupu

0
Jazda na motocyklu latem może być jednym z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Każdy motor przecież został stworzony z myślą o ciepłej pogodzie, otwartej drodze i satysfakcjonującym wietrze podczas podróży. Ale bez względu na to, jak ładna jest pogoda, nadrzędną troską każdego motocyklisty powinna być ochrona siebie. Dlatego nawet podczas jazdy latem powinieneś nosić odpowiednią odzież motocyklową.

Swoboda na motocyklu – odzież motocyklowa
Skoro korzystasz z motocykla, zapewne znasz jego zalety: wygodna, zwinna i dynamiczna jazda, łatwość parkowania… Jeśli jesteś wobec siebie szczery, wiesz też, że ten środek transportu ma także swoje wady. Jedną z najbardziej oczywistych, na które narzeka wielu motocyklistów, jest to, że motory nie izolują przed niepogodą. Cóż, nie możesz mieć wszystkiego, ale możesz mieć odpowiednią odzież dostosowaną do pory roku.

Ogólnie zimą nie ma problemu w tej kwestii, ponieważ schronienie się przed mrozem jest łatwe. Wystarczy założyć bieliznę termoaktywną, pełny kask, ciepłą kurtkę i spodnie, dłuższe buty i grube rękawiczki. Problem pojawia się, gdy nadchodzi lato i temperatury zaczynają rosnąć, rosnąć i rosnąć… To właśnie w tych cieplejszych miesiącach roku najbardziej kusi poświęcenie swojego bezpieczeństwa na rzecz odczuwanego chłodu podczas jazdy.

Ta letnia swoboda sprawia, że wielu motocyklistów nie nosi rękawiczek, nie zakłada kurtki i jeździ w zwykłych adidasach. Jednak w przypadku upadku może to skończyć się tragicznie, dlatego ważne jest, aby zawsze przestrzegać kilku minimalnych zaleceń.

Z ubraniami na motor wiąże się powszechny strach przed przegrzaniem – a to jest nie tylko niewygodne, ale także prowadzi do pogorszenia koncentracji i odwodnienia. Tymczasem letnia odzież motocyklowa zrobiła ogromne postępy pod względem zapewnienia zarówno wysokiego poziomu ochrony, jak i chłodzenia potrzebnego do utrzymania komfortu i zadowolenia z jazdy.

Letnie ubrania na motor
Nawet w lecie musisz zakładać kurtkę z zabezpieczeniami na plecach, łokciach i ramionach. Skóra lub odpowiednie tekstylia ochronią Twoje ciało, dzięki czemu w razie upadku unikniesz otarć spowodowanych ewentualnym kontaktem z asfaltem. Oczywiście należy pamiętać, że na lato są kurtki z wieloma kanałami wentylacyjnymi, dzięki czemu przepuszczają więcej powietrza w upalne dni. Nadal obawiasz się, że będzie Ci za gorąco? Skorzystaj z kamizelek chłodzących, które trzeba zamoczyć, delikatnie wycisnąć i cieszyć się chłodzeniem przez kilka godzin. Innowacyjne materiały, z których są zrobione, absorbują i powoli odparowują wodę.

Jeśli chodzi o spodnie, ważne jest, aby również były wykonane z wytrzymałego materiału. Odzież motocyklowa męska i damska w tej kategorii oferuje wiele modeli w jasnych kolorach, które dobrze odbijają światło słoneczne. Warto także nosić ochraniacze na biodrach i kolanach, ponieważ są to części ciała najbardziej wrażliwe podczas upadku.

Na nogach zawsze musisz mieć dobre buty. Nie klapki lub tenisówki, a właśnie porządne obuwie motocyklowe z wytrzymałą podeszwą i wzmocnieniami stopy. Dobrze jest, gdy mają wodoodporną i oddychającą membranę.

A co z ochroną dłoni? Latem nie zmarzną, więc wystarczą cienkie rękawiczki bez palców, o ile są one wykonane z mocnego materiału, najlepiej ze skóry. Wybieraj te z perforacjami, ponieważ idealnie nadają się do jazdy w cieplejsze dni.

I na koniec osłona głowy. Otwarte kaski są wygodniejsze na lato, ale lepiej nie używać ich na drodze, ponieważ nie chronią Cię tak dobrze w razie wypadku. Dlatego zainwestuj w porządny, lekki kask z wywietrznikami, które pozwolą zachować odpowiednią cyrkulację powietrza.

O tym pamiętaj podczas wyboru odzieży motocyklowej!
Ubrania na motor muszą sprawić, że będziesz bardziej widoczny w ruchu ulicznym. Nie możesz o tym zapomnieć nawet latem. Gdy tylko to możliwe, wybieraj garderobę w jasnych kolorach. Jeśli uwielbiasz kolor czarny i nie wyobrażasz sobie innego stroju, na kurtkę możesz założyć niedrogą kamizelkę odblaskową lub szelki z pulsującymi diodami, które kupisz w internetowym sklepie motocyklowym Gmoto.pl. Dobrym pomysłem jest również zakup odzieży z fabrycznie wmontowanymi elementami, które poprawiają widoczność w nocy i w pochmurne dni.

Pamiętaj również, że dobra odzież motocyklowa damska i męska powinna być wodoodporna i wiatroszczelna. Nawet przy stosunkowo ciepłej pogodzie ciągła ekspozycja na wiatr podczas jazdy może znacząco obniżyć temperaturę ciała. Motocykliści są szczególnie podatni na gwałtowne wychłodzenie, które prowadzi do pogorszenia zdolności jasnego myślenia. I chociaż to może zabrzmieć paradoksalnie, może dojść do niego nawet latem przy temperaturze 20 stopni Celsjusza. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest ubieranie się warstwami, aby w razie potrzeby mieć co zdjąć lub na siebie założyć.

Na koniec nie zapomnij, że strój motocyklowy powinien Ci się podobać i pasować do Twojego stylu jazdy. Powinien pasować kształtem i rozmiarem, a jednocześnie dawać swobodę manewrowania maszyną.

Wybierz jakość – na dłuższą metę to się bardzo opłaca!

/Artykuł sponsorowany/