Strona główna Wydarzenia Świdnica Zdewastowana rzeźba z parku Kasprowicza została odratowana

Zdewastowana rzeźba z parku Kasprowicza została odratowana [FOTO]

1

Udało się odrestaurować lubianą przez wielu spacerowiczów rzeźbę ze świdnickiego parku im. Kasprowicza, która została roztrzaskana przez wandala. „Poraniony” kot może teraz wrócić na swoje pierwotne miejsce.

Rzeźba wykonana została przez Annę Malicką-Zamorską, absolwentkę wrocławskiej ASP, należącą do grona uznanych artystów ceramików i wyróżnioną medalem Zasłużony dla Miasta Wrocławia. Jej pracę, a także inne rzeźby wykonane przez uczestników I Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Fotograficznego, do udziału w którym zaproszono wybitnych artystów ceramików z Australii, Czech, Japonii, Norwegii, Polski i Turcji, odsłonięto w parku Kasprowicza w 2016 roku.

W połowie kwietnia 2021 roku lubiany przez wielu spacerowiczów kot został zniszczony. – Część z Was mocno sfrustrowała ta informacja – w tym mnie. Zwłaszcza że „Kotek Leniuszek”, bo tak nazywa go moja 2-letnia córeczka, był jej ulubioną maskotką w parku i obowiązkowym punktem każdego spaceru. Nie potrafiłem przejść obok tego obojętnie. Nie chciałem, aby Kocur trafił w ciemny kąt, więc postanowiłem go odratować – zwłaszcza, że w wielu komentarzach dotyczących tej sprawy, inni rodzice również wyrażali swój żal. Okazało się, że Kocur nie był jedynie ulubionym przyjacielem mojej córki. Inne dzieciaki też go uwielbiały – mówi Tomasz Król.

To właśnie w jego ręce trafiła zdewastowana rzeźba, której stan był opłakany. – Wszystko w rozsypce. Przez chwilę wątpiłem nawet, czy to jest do zrobienia amatorskimi narzędziami – wskazuje. Kocur trafił jednak na „stół operacyjny” i po oczyszczeniu, załataniu ubytków, szlifowaniu oraz malowaniu, został odratowany. Teraz pozostaje jedynie czekać na jego powrót do parku Kasprowicza.

Jeżeli u kogoś z Was ta informacja wywołała uśmiech na twarzy – podzielcie się proszę tym uśmiechem pomagając w zbiórce pieniędzy dla Amelki, która walczy z SMA. Wpiszcie w komentarzach „Kotek Leniuszek dla Amelki” – zobaczymy jak duży ten uśmiech: licytacje dla Amelki Gmyrek, zbiórka w serwisie siepomaga.pl – dodaje Król.

/mn/