Strona główna Wydarzenia Świdnica II etap prac rozpoczęty, ruch na Wrocławskiej zmieniony

II etap prac rozpoczęty, ruch na Wrocławskiej zmieniony [FOTO]

0

Do połowy września potrwają prowadzone przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji prace związane z przebudową sieci wodociągowej na ulicy Wrocławskiej. Po ich zakończeniu na odcinek od ulicy Saperów do ulicy Łącznej wkroczą drogowcy, którzy do listopada mają uporać się z wymianą nawierzchni ulicy.

Rozpoczęliśmy II etap modernizacji naszych sieci podziemnych na ul. Wrocławskiej. Od dziś obowiązuje zmieniona organizacja ruchu, która polega na wprowadzeniu jednego kierunku ruchu dla pojazdów, na odcinku od skrzyżowania Wrocławska/Łączna do skrzyżowania Wrocławska/Rzeźnicza. Kierunek przejazdu zostaje taki sam jak w etapie pierwszym, czyli pojazdy będą wjeżdżać do miasta w stronę centrum, po dostępnym jednym pasie ruchu. Wyłączona została możliwość skrętu na ul. Wrocławską w lewo z ul. Saperów oraz w prawo z ul. Rzeźniczej – wyjaśnia Witold Tomkiewicz, rzecznik Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Na wyremontowanym wcześniej odcinku od ulicy Wodnej do skrzyżowania z ulicą Rzeźniczą ruch odbywa się już po obu pasach jezdni.

Od poniedziałku obowiązują zmiany w kursowania autobusów MPK. – Wyłączony z użycia został przystanek Wrocławska/Sienna, dlatego ustalona została nowa trasa przejazdu: dla linii 41 i 43 w kierunku Szarych Szeregów – od przystanku pl. św. Małgorzaty do ul. Wodnej (przystanek zastępczy), kolejny przystanek ul. Szarych Szeregów, dalej po normalnej trasie przejazdu; dla linii 7 w kierunku Colgate – od przystanku pl. św. Małgorzaty do ul. Wodnej (przystanek zastępczy), kolejny przystanek ul. Stęczyńskiego, dalej po normalnej trasie przejazdu. W związku z objazdami, dla linii 7 czas odjazdu autobusów zostanie przyspieszony na wszystkich przystankach poprzedzających objazd o 5 min. Autobusy linii 52 wracają na trasę sprzed remontu – dodaje Tomkiewicz.

/UM Świdnica, ŚPWiK, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnicki biskup senior na Jasnej Górze: panuje empatia do losu zwierząt, a brakuje empatii do poczętych dzieci
Następny artykułPonad 8,5 miliona za przebudowę Polnej Drogi. Wybrano wykonawcę drogowej inwestycji