Strona główna Artykuł sponsorowany Czy nadpotliwość pach można w jakiś sposób leczyć?

Czy nadpotliwość pach można w jakiś sposób leczyć?

0

Pocenie się jest naturalne i dobre dla ludzkiego organizmu. Dzięki niemu możliwa jest odpowiednia regulacja temperatury ciała oraz usuwanie szkodliwych toksyn z organizmu. W niektórych przypadkach pot utrudnia komfortowe funkcjonowanie. Mowa tutaj o nadpotliwości, która bardzo często dotyczy obszaru pach. Jak poradzić sobie z tym problemem? Czy można wyleczyć nadpotliwość pach?

Przyczyny nadpotliwości
Nadpotliwość to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Powoduje dyskomfort i ogranicza. Przyczyny jej pojawiania się mogą być różne. Może być ona na przykład oznaką chorób takich jak cukrzyca, guźlica, choroby nerek czy nadczynność tarczycy. Z pewnością warto więc udać się na wizytę do lekarza i wykonać odpowiednie badania. Nadpotliwość może mieć również podłoże genetyczne.

Nieodpowiednia dieta i nadużywanie papierosów, kofeiny i ostrych potraw także mogą powodować nadmierne pocenie. Na szczęście z problemem nadpotliwości można skutecznie walczyć. Aby jednak leczenie przyniosło pożądany efekt, konieczne jest zdiagnozowanie przyczyn problemu. To można zrobić jedynie poprzez wizytę u lekarza. Więcej informacji o możliwych sposobach leczenia znajdziesz w kolejnym fragmencie artykułu.

Leczenie nadpotliwości
Większość osób, które zauważa u siebie problem z nadmiernym poceniem, wstydzi się udać na wizytę do lekarza. W tej sytuacji wybierają maskowanie problemu, którego można dokonać za pomocą dostępnych bez recepty preparatów. Warto jednak pamiętać o tym, iż nadpotliwość może być objawem chorób, a więc wizyta u lekarza jest niezbędna. Dzięki badaniom i diagnozie można poznać przyczynę problemu i skutecznie ją leczyć.

Do walki z nadpotliwością wykorzystuje się zabiegi laserowe. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a pacjent nie odczuwa dużego bólu. Światłowód lasera niszczy gruczoły potowe, co rozwiązuje problem nadmiernej potliwości pach. Efekty zabiegu są zazwyczaj trwałe. Przeciwwskazaniami do jego wykonania jest cukrzyca, niewydolność wątroby, zaburzenia krzepnięcia, niewydolność nerek czy choroby serca.

Kolejnym sposobem na walkę z nadpotliwością jest zastosowanie botoksu, czyli toksyny botulinowej. Wstrzykuje się ją w odpowiednie miejsca. Toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo nerwowe w odpowiednich miejscach, a więc pot nie jest wydzielany. Przeciwwskazania to zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, nadwrażliwość na składniki preparatu, stosowanie niektórych leków, uszkodzenia i infekcje skóry, ciąża oraz okres laktacji.

Podsumowanie
Nadpotliwość pach to uciążliwy problem. Może mieć różne przyczyny, a do ich rozpoznania potrzebna jest wizyta u lekarza i odpowiednie badania. Dzięki temu można poznać podłoże problemu i skutecznie się z nim uporać. Leczenie pod okiem profesjonalisty jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się problemu nadpotliwości pach. Często również stosuje się sposoby takie jak zabiegi laserowe czy wstrzyknięcie toksyny botulinowej. Warto jednak przed ich zastosowaniem dokładnie się przebadać.

Artykuł centrum dermatologicznego Febumed.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTo tu najmłodsi dowiedzą się, jak zachować się w razie pożaru. Strażacy przygotowali specjalną salę edukacyjną! [FOTO]
Następny artykułKolejne sparingowe zwycięstwo świdniczan [FOTO]