Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Koncerty, wystawy, spotkania z pasjonatami modelarstwa, pikniki będą czekały w ten weekend na mieszkańców powiatu świdnickiego i turystów. Zapraszamy do sprawdzenia, gdzie warto zajrzeć. W kalendarium nie został uwzględniony sobotni koncert  z cyklu Muzyka Mi Leży (bilety wyprzedane).

Piątek, 23 lipca

Galeria  Fotografii, Rynek 44 w Świdnicy
godz. 18.00
Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Marty Ciućki – Spojrzenia.

Sala teatralna ŚOK, Rynek 43 w Świdnicy
Będzie można posłuchać światowych hitów lat 80. i 90. w wykonaniu artystów ze Świdnicy. Na scenie teatru miejskiego w Świdnicy wystąpią: Paulina Grabicka, Justyna Kawaler, Szymon Wiraszka, Małgorzata Dworecka, Gabi Ryngwelska, Paulina Folcik, Anna Galicka, Asia Janas, Łukasz Grabicki. Bezpłatne wejściówki dostępne są w Informacji Turystycznej.

Sobota, 24 lipca

Jaworzyna Śląska, dworzec PKP
godz. 11.00
“Jaworzyna – miasto kolei”, bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem Michałem Wychodilem. Wycieczka potrwa ok. 3 godzin i jest realizowana w ramach LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej
ul. Towarowa 4
godz. 10.00-18.00

24 i 25 lipca w godzinach zwiedzania będzie można obejrzeć modele kolejowe z kolekcji Pana Adama Borysiaka, którego pasją jest budowa od podstaw modeli kolejowych w mało popularnej skali 1:32, szerokość toru to 45mm. Wszystkie modele wykonane są w całości z metalu, są to wierne kopie oryginalnego taboru z lat 1975-1985. Pokaz w muzeum to 16 modułów, które po zmontowaniu da owal o wymiarach 12mx4m. Jest to jedyna w Polsce taka makieta gdzie prezentowane będą takie lokomotywy jak ST44, ST43, SP45, wagony osobowe 43A, wagony towarowe. Makieta prezentowana będzie w hali zabytkowej parowozowni.

Festyn w Roztoce, gmina Dobromierz

Kino na leżakach w Burkatowie

Niedziela, 25 lipca

Zabytkowe samochody na Rynku w Świdnicy

Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji wspólnie z gminą Jawor organizuje drugą edycję „Rajdu Tylko dla Zuchwałych – zabytkowymi samochodami szlakiem miast i miejsc UNESCO” podczas którego zawodnicy przemierzą trasę od Jawora do Zamościa. Jednym z obowiązkowych punktów na trasie jest Świdnica. W niedzielę, 25 lipca, na świdnickich ulicach będzie można podziwiać zabytkowe samochody, które biorą udział w rajdzie. Przez Rynek, w godzinach od 12.00 do 13.00, przejedzie 29 pięknych, zabytkowych aut.

Biesiada ze św. Krzysztofem na motocyklu

Boisko w Marcinowicach

/opr. red./