Strona główna 0_Slider Chciała sprzedać buty, straciła tysiąc złotych

Chciała sprzedać buty, straciła tysiąc złotych

1

Do świdnickiej komendy zgłosiła się 30-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która na portalu ogłoszeniowym wystawiła do sprzedaży buty. Zamiast spodziewanego zysku zobaczyła wyczyszczone konto. To kolejne tego typu oszustwo podczas sprzedaży w internecie.


Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy 5 lipca zgłosiła się mieszkanka powiatu świdnickiego, która poinformowała, że została oszukana. Okazało się, że kobieta zamieściła w internecie ogłoszenie o sprzedaży butów. Szybko na jednym z komunikatorów odezwała się osoba chętna, by je kupić i zaproponowała płatność przez stronę internetową. Link do niej przesłała w komunikatorze. Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca zdecydowała się go otworzyć. By otrzymać pieniądze, kobieta wpisała dane swojej karty płatniczej, a w celu rzekomej dokładnej weryfikacji także trzycyfrowy numer karty. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Gdy już po całej transakcji 30-latka zalogowała się na swoje konto, okazało się, że ktoś wykonał przelew na kwotę 1000 złotych.

Świdniccy policjanci apelują o rozwagę w trakcie operacji bankowych. Przypominają, by nie podawać danych dostępowych do swoich kont czy kart. W przypadku oczekiwania na przelew nie są potrzebne informacje dotyczące pinu czy kodu, znajdującego się na odwrocie karty. Pamiętajmy, że poświecenie kilku chwil na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować może uratować nas przed utratą pieniędzy.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułKolejni kierowcy stracili prawa jazdy
Następny artykułZa nami historyczne Grand Prix Świebodzic [FOTO]