Strona główna 112 Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

0

Trzej kolejni kierowcy za jazdę za przekroczenie o ponad 50km/h dopuszczalnej prędkości na drogach powiatu świdnickiego stracili prawa jazdy i dostali mandaty.

– Przekraczanie prędkości jest w dalszym ciągu jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Do zbyt szybkiej jazdy dochodzi nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w miastach czy małych, wiejskich miejscowościach. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu systematycznie kontrolują rejony przejść dla pieszych, a także newralgiczne skrzyżowania oraz punkty, w których regularnie dochodzi do naruszania przepisów prawa – podkreśla rzeczniczka prasowa komendy Magdalena Ząbek.

110 km/h i 106 km/h i 106 km/h to prędkości, z jakimi amatorzy szybkiej jazdy zostali zatrzymani na drogach gminy Świdnica i Strzegom, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości do 50km/h.

5 lipca na terenie gminy Świdnica około godziny 10.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Renault. 20-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 106 km/h, czyli o 56 km/h przekroczył dozwolony limit.

Kilka godzin później, bo około godziny 17.00 również  na terenie gminy Świdnica mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. 48-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego kierując pojazdem marki Opel poruszał się z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Limit przekroczył o 60 km/h.

Około  godziny 19:30 na terenie gminy Strzegom z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące musiał pożegnać się 21-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Fiat poruszał się z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym, oznacza to, że przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h.

Wszyscy ci amatorzy szybkiej jazdy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Na miejscu otrzymali także wysokie mandaty, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułWakacje w Świdnicy nie są nudne. Fundacja Ładne Historie zaprasza najmłodszych i trochę starszych
Następny artykułChciała sprzedać buty, straciła tysiąc złotych