Strona główna 112 110 śmiertelnych wypadków na terenie kraju od początku wakacji. Policja apeluje o...

110 śmiertelnych wypadków na terenie kraju od początku wakacji. Policja apeluje o bezpieczną jazdę

1

Policjanci szukają sposobów, by przemówić do wyobraźni kierowców. Jednym z nich jest mapa śmiertelnych wypadków drogowych, która aktualizowana będzie przez całe wakacje.

zdjęcie ilustracyjne

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana będzie mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji – tłumaczą funkcjonariusze Biura Ruchu Drogowego KGP.

Jak dodają, mapa ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. – Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze – przypominają policjanci.

Z aktualną mapą można się zapoznać na stronie Komendy Głównej Policji.

/KGP, opr. mn/