Strona główna 0_Slider Została pobita przez koordynatora. Historia Ukrainki poruszyła jej rodaków, świdnicka firma wydała...

Została pobita przez koordynatora. Historia Ukrainki poruszyła jej rodaków, świdnicka firma wydała oświadczenie

3

Ponad 350 tysięcy osób obejrzało nagranie, przygotowane przez ukraińskiego youtubera Andrija Marysiuka, który zajął się sprawą Ukrainki Iriny, pobitej przez koordynatora zatrudnionego w świdnickiej firmie. Zgłosiły się kolejne osoby, które od mężczyzny miały doznać przemocy. Właściciele firmy wydali oświadczenie i poinformowali o zwolnieniu koordynatora w trybie dyscyplinarnym.

Kadr z nagrania na youtube

Do zdarzenia doszło 3 maja 2021r.. Irina pokazała nagranie rozmowy z mężczyzną, który wówczas był koordynatorem w firmie zatrudniającej obywateli Ukrainy. Najpierw podczas rozmowy telefonicznej została zwyzywana, a na kolejnym nagraniu widać, jak Wadim K. (również obywatel Ukrainy) uderza ją kilka razy, wytrącając telefon z ręki. Kobieta następnego dnia udała się do lekarza. Nie wymagała hospitalizacji.

Andrij Marysiuk opublikował rozmowy z innymi osobami, które od koordynatora miały doświadczać przemocy. Wypowiedział się także mężczyzna o imieniu Piotr, który miał wcześniej zatrudniać Wadima K. również jako koordynatora w swojej agencji pracy. Stwierdził, że Wadim K. nie rozmawiał z ludźmi szczególnie przyjaźnie, ale nigdy w jego firmie nie krzyczał na pracowników. Po jego odejściu miał usłyszeć, że nie wszystko było w porządku w relacjach Wadima K. z jego rodakami.

Po publikacji do zdarzenia odniosła się Monika Mucha, współwłaścicielka firmy Caro Work, którzy zatrudniali Wadima K.:

„Jako współwłaściciel firmy Caro Work oświadczam ,że znane jest mi przesłane nagranie dot. nagannego zachowania byłego już naszego koordynatora wobec kobiety . Nigdy wcześniej nie docierały do nas żadne informacje świadczące o wulgarnych zachowaniach naszego pracownika wobec innych pracowników narodowości Ukraińskiej. Takie zachowanie nigdy nie miało także miejsca na terenie naszej firmy i stanowczo sprzeciwiamy się aby ktokolwiek traktował w taki sposób innego człowieka. Takie zachowanie godzi w nasze wysokie standardy, które panują w firmie. Wobec powyższego oświadczamy, że ww pracownik został zwolniony za swój czyn w trybie dyscyplinarnym na podstawie art. 52 kodeksu pracy. Kobieta pokazana na nagraniu w chwili tego incydentu nie była już naszym pracownikiem. Umowa została z nią rozwiązana z dniem 29.04.2021r. Nadmieniamy także, że były już nasz koordynator w dniu czynu nie świadczył pracy, gdyż był to dla niego dzień wolny od pracy. Nasza firma pragnie przekazać, że nie ma nic wspólnego z tym zdarzeniem, byt to konflikt damsko męski o podłożu prywatnym, na który nikt nie miał wpływu.”

Ze względu na to, że do pobicia i znieważenia doszło na terenie powiatu dzierżoniowskiego, sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie. – 4 maja 2021r. do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie wpłynęło zawiadomienie obywatelki Ukrainy, dotyczące gróźb karalnych i spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Dnia 1 czerwca materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie, celem podjęcia decyzji co do objęcia ściganiem z urzędu przestępstwa prywatnoskargowego – poinformował oficer pasowy kom.Marcin Ząbek.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP Dzierżoniów

Jak podaje youtuber, Wadim K. miał wyjechać na Ukrainę.

/asz/

Poprzedni artykułMaluj, jak lubisz
Następny artykułCzym jest stal narzędziowa?