Strona główna Artykuł sponsorowany Maluj, jak lubisz

Maluj, jak lubisz

0

Nie tylko dzieci sięgają po farby i inne materiały plastyczne. Moda na rękodzieło oraz twórczy sposób spędzania wolnego czasu sprawiają, że także dorośli stają przy sztaludze i nieraz uczą się od podstaw, a czasem też szlifują talent, który został nieco zapomniany. Ci początkujący chętnie wybierają farby akwarelowe, ponieważ są one bardzo przyjazne i pozwalają uzyskać niesamowite efekty.

Farby dla każdego
Po farby akwarelowe sięgają ci, którzy zaczynają przygodę z malarstwem, jak i doświadczeni artyści. Są one dostępne w tubkach, kostkach, a nawet w pisakach, a tym samym bez problemu można dopasować konkretne rozwiązanie do swoich potrzeb oraz umiejętności. Poza tym farby akwarelowe, czyli wodne, są bardzo wygodne. Bez problemu się je miesza, szybko wysychają oraz nie wymagają użycia rozcieńczalników czy też specjalnego rozrabiania. Specjaliści doceniają je również za to, że nigdy do końca nie można być pewnym, jaki efekt się uzyska. Kolory bowiem łączą się ze sobą, przenikają się, a granice się przesuwają lub też całkowicie rozmywają.

Dla studentów i dla artystów
Farby akwarelowe dzieli się na te dla początkujących, dla uczniów, te typowo szkole – przeznaczone dla dzieci. Przede wszystkim zawierają one mniej pigmentu i są tańsze. Znaleźć można również profesjonalne, przeznaczone dla artystów. Te farby akwarelowe wyróżniają się intensywnymi i czystymi kolorami. Mają więcej pigmentu, a paleta kolorystyczna jest zdecydowanie bogatsza. W zależności więc od tego, jakim budżetem dysponujemy i w jaki sposób chcemy traktować malarstwo – czy jako hobby czy też twórczą drogę, powinniśmy dopasować odpowiednie materiały. Dlatego warto inwestować w akwarele studenckie lub profesjonalne.

Kostki czy tuby?
Farby akwarelowe są dostępne w tubach, kostkach, szklanych buteleczkach i w pisakach. Najczęściej korzysta się z tych dwóch pierwszych typów, choć oczywiście wiele zależy od osobistych preferencji. Tubki są wygodniejsze, mają żywsze kolory, ale z drugiej strony ich żywotność jest ograniczona, szczególnie gdy nie pracujemy regularnie. Farby akwarelowe w kostkach są bardziej twarde i czasem wymagają spryskania wodą, by oddać kolor. Są wydajne i bardzo wygodne w użyciu. A to sprawia, że malowanie staje się czystą przyjemnością.

/Artykuł sponsorowany/