Strona główna 0_Slider Memoriał Bogdana Szymańskiego. Znamy najlepszych tenisistów

Memoriał Bogdana Szymańskiego. Znamy najlepszych tenisistów [WYNIKI]

0

Początek sezonu tenisowego w Świdnicy nierozłącznie wiąże się z organizowanym tu Memoriałem Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym. W dziesiątą rocznicę śmierci tego popularyzatora „białego sportu” w naszym mieście tradycyjnie na kortach OSiR-u Świdnica zgromadzili się przyjaciele, znajomi i uczniowie Szymona.

Turniej od początku rozgrywany jest w dwóch kategoriach: grach singlowych, gdzie rywalizuje ośmiu najlepszych tenisistów ze świdnickiego rankingu oraz w grach deblowych, rozlosowanych zgłoszonych parach. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00. Na oficjalnym otwarciu zgromadzonych uczestników memoriału jak od lat przywitała pani Małgorzata Szymańska, żona Bogdana. Kilka słów przekazali też wiceprezydent Świdnicy Jerzy Żądło oraz nowi operatorzy kortów – Aleksandra i Maciej Wierzykowie.

Wśród zawodników deblowych zmagań był też wicestarosta Zygmunt Worsa. W obu kategoriach rywalizowano systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań, choć czas i ilość kortów pozwoliła na rozegranie przez każdego zawodnika co najmniej czterech meczów w turnieju. Tak więc każdy mógł nagrać się do woli. Pogoda w ciągu całego dnia dopisała pomimo silnego wiatru czasami przeszkadzającego i zaskakującego grających. Bardzo wyrównany poziom w singlach i deblach do końca nie pozwalał wytypować zwycięzców, co skutkowało zaskakującymi finałami. Dzięki systemowi brazylijskiemu zwycięzca memoriału, Bartosz Różycki mógł mimo porażki w pierwszej rundzie trafić na „prawą stronę” drabinki i już wygrywając kolejne spotkania dojść do ścisłego finału. Tutaj ostatecznie pokonał w dwóch setach Mariusza Miśka. W meczu o trzecie miejsce Roman Kuc zwyciężył z Mirosławem Toporkiewiczem. Gry deblowe wygrała para Krzysztof Waszkiewicz i Stanisław Seweryn, która pokonała duet Norbert Kuraciński i Dariusz Raczykowski. Trzecie miejsce zajęli Joanna Baziak i Dorian Baziak, wygrywając z parą Piotr Baziak i Wojciech Sobczyk – relacjonuje przebieg turnieju Waldemar Kurek, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

O wczorajszym turnieju pisaliśmy też TUTAJ:

Trwa walka o zwycięstwo w Memoriale Bogdana Szymańskiego [FOTO]

Najlepszym zawodnikom organizatorzy wręczyli talony na sprzęt sportowy oraz dyplomy. Dla wszystkich uczestników memoriału przygotowano też drobne upominki w formie gadżetów sportowych. Dzień pełen rywalizacji zakończył się wspólnym biesiadowaniem przy grillu. Organizatorami imprezy byli Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Break Point Świdnica Tenis&Bar przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Fundacją „Łączy nas football” i firmą Jako. Nad sprawnym przeprowadzeniem całości imprezy czuwali Waldemar Kurek z OSiR-u Świdnica oraz Aleksandra i Maciej Wierzykowie z Break Point Świdnica.

Wyniki

Gry singlowe:
1. Bartosz Różycki
2. Mariusz Misiek
3. Roman Kuc
4. Mirosław Toporkiewicz
5. Hubert Krzemiński
6. Paweł Michalski
7. Szymon Janaszek
8. Kinga Soboń

Gry deblowe:
1. Krzysztof Waszkiewicz, Stanisław Seweryn,
2. Norbert Kuraciński, Dariusz Raczykowski,
3. Joanna Baziak, Adrian Baziak,
4. Piotr Baziak, Wojciech Sobczyk,
5. Adam Schienke, Józef Baziak,
6. Piotr Janaszek, Zygmunt Worsa,
7. Mariusz Zakrzewski, Zbigniew Rubaszewski,
8. Ryszard Serafin, Leszek Tkaczyk,
9. Mariusz Paździora, Artur Soroczyński,
10. Katarzyna Kałak, Ireneusz Wiercigroch,
11. Jacek Orzechowski, Antonio Carotenuto,
12. Adrianna Szczepara, Łukasz Zięta,
13. Bogusław Grzebielski, Wiesław Wojewoda

/OSiR/

Poprzedni artykułKameralny chór z Görlitz gościnnie w Kościele Pokoju
Następny artykułŚwietny występ podczas turnieju Sosnowiec Cup