Strona główna 0_Slider Zdobywał medale dla Świdnicy, reprezentował Polskę na mistrzostwach. Teraz prosi o wsparcie...

Zdobywał medale dla Świdnicy, reprezentował Polskę na mistrzostwach. Teraz prosi o wsparcie na zakup protezy [FOTO]

0

Andrzej Żumanow z drużyną MKS Polonia Świdnica dwukrotnie zdobył tytuł mistrzów Polski w akrobatyce sportowej w kategorii czwórek męskich, a także reprezentował nasz kraj na mistrzostwach Europy i świata. Pomimo amputacji nogi sportowiec nie zamierza rezygnować ze swoich pasji. Umożliwić to może zakup protezy. W tym celu zorganizowana została zbiórka. – Zakup protezy to moja szansa, której nie mogę stracić! – podkreśla sportowiec, apelując o wsparcie.

Sportem interesowałem się niemal od zawsze. Mając 5 lat zacząłem trenować akrobatykę sportową w klubie MKS Polonia Świdnica. Zaczynając od klasy juniorów, a kończąc na klasie seniorów jeździłem po całej Polsce, jak i Europie, zdobywając liczne puchary i medale. Wielokrotnie reprezentowałem Polskę w mistrzostwach Europy i świata z bardzo dobrymi wynikami, a później przez 8 lat pracowałem za granicą jako artysta cyrkowy i trener – przywołuje Andrzej Żumanow.

W końcu musiał przyjść czas na odpoczynek. Przerwa od sportu miała być przeznaczona na regenerację i nabranie sił, tymczasem zaczęły się u mnie pojawiać coraz liczniejsze problemy zdrowotne. W pewnym momencie sytuacja pogorszyła się na tyle, że amputowano mi lewe podudzie, a półtora roku później, z powodu martwicy kikuta dokonano reamputacji na poziomie uda – opowiada. – Przez spory czas nie mogłem się z tym pogodzić. Miałbym zrezygnować z pasji, marzeń i planów na przyszłość? Nie dopuszczałem do siebie takiej wiadomości. Moim życiem zawsze był sport, akrobatyka, kontakt ze sceną i artystami – dodaje, apelując o pomoc w walce o powrót do sprawności i możliwości dalszego realizowania marzeń.

Zorganizowaną przez Fundację Moc Pomocy zbiórkę można wesprzeć za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl.

/opr. mn/