Strona główna Artykuł sponsorowany Wypożyczalnia samochodów: porady na pierwszą rezerwację auta

Wypożyczalnia samochodów: porady na pierwszą rezerwację auta

0
Wynajem aut osobowych i dostawczych to usługa niezwykle popularna, zainteresowanie tego typu pojazdami nie słabnie. Oferta jest skierowana zarówno do firm, jak i do prywatnych użytkowników. W obu przypadkach warto wyposażyć się w podstawową wiedzę na temat tego jak wygląda wypożyczanie samochodu, na jakich zasadach odbywa się rezerwacja auta oraz jakich błędów warto się wystrzegać – wyjaśnia kaliska wypożyczalnia samochodów Carson.Auto.pl!

Wypożyczalnia samochodów – szczegóły nt. rezerwacji oraz płatności
Samochody na wynajem można rezerwować w dowolny sposób, zarówno bezpośrednio w salonie, jak i zdalnie np. telefonicznie lub mailowo. Oferta zwrotna lub potwierdzenie rezerwacji powinny pojawić się nie dalej niż na 12 godzin od kontaktu. Ważne, aby wraz z ofertą, np. na stronie wypożyczalni samochodów lub razem z ofertą formalną załączony był regulamin użytkowania pojazdów oraz warunki najmu.

Równie elastyczna jest kwestia dokonywania płatności: samochody do wypożyczenia można opłacić w formie przelewu bankowego lub w gotówce. Cześć opłat zostanie nam naliczona już podczas dokonywania rezerwacji auta, co nie jest zaskoczeniem, gdyż w ten sposób działa więcej przedsiębiorstw usługowych, jak choćby hotele czy linie lotnicze. Zwróćmy więc uwagę, czy wypożyczalnia samochodów nalicza dodatkowe koszty za rezygnację z rezerwacji i ile ta opłata wynosi. Jak podkreśla serwisant Carson.Auto.pl z Kalisza: należy też pamiętać o podstawowej kontroli kierowcy – ukazaniu prawa jazdy (ważnego) wraz z potwierdzeniem ukończenia 18 roku życia (niektóre wypożyczalnie samochodów mogą zastrzegać sobie wynajęcie auta starszym, bardziej doświadczonym kierowcom).

Wypożyczalnia samochodów a kwestie użytkowe – co warto wiedzieć przed pierwszą rezerwacją auta?
Jeśli to wasza pierwsza wizyta w wypożyczalni aut, należy dobrze zapoznać się z cennikiem. Ile kosztuje wypożyczenie auta, jakie dodatkowe opłaty i kaucje są naliczane, w jakiej walucie jest oferta na stronie – zalecamy być w tym przypadku podwójnie czujnym, zwłaszcza jeśli rezerwacja auta dotyczy zagranicy. Wynajem samochodów w kraju jest nieco łatwiejszy ze względu na brak bariery językowej i jaśniejszy regulamin użytkowania pojazdu w granicach państwa.

Kolejną wskazówką, którą podpowiada Carson.Auto.pl (wypożyczalnia samochodów z Kalisza) to pilnowanie baku paliwa. Jako wynajmujący powinniśmy pamiętać o tym, że oddajemy pojazd do wypożyczalni aut z takim samym poziomem baku, z jakim go podjęliśmy. Jeśli to przegapimy, wypożyczalnia samochodów naliczy sobie ekstra opłatę za tankowanie, bardzo niekorzystną względem cen paliwa na stacjach benzynowych. Oddając samochody do wypożyczenia zwyczajnie warto zjechać na najbliższą stację paliw przed bazą i uzupełnić bak.

Poleca się także zwrócić uwagę na tzw. limit kilometrów. Niejedna wypożyczalnia aut dolicza sobie ekstra opłatę za przekroczenie pewnego nałożonego limitu na czas użytkowania samochodu. To opłata za kilometr. Jeśli więc planujemy wynajem aut na wycieczkę lub urlop i nie chcemy martwić się o ciągłą kontrolę przebiegu, warto wybrać ofertę bez limitu kilometrów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRekonstruktorzy znów stoczą bitwę pod Burkatowem. Szykuje się historyczny weekend
Następny artykułBadanie techniczne samochodu – o co zadbać przed?