Strona główna Wydarzenia Strzegom Wirtualna strzelnica powstanie w strzegomskim liceum

Wirtualna strzelnica powstanie w strzegomskim liceum

0

150 tysięcy złotych kosztować będzie stworzenie wirtualnej strzelnicy, która powstanie w Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Na realizację tej inwestycji szkoła otrzymała środki z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz starostwa powiatowego. Będzie to jedyna tego typu strzelnica w powiecie świdnickim.

Ćwiczenia licealistów w 10. Wrocławskim Pułku Dowodzenia

Środki na budowę wirtualnej strzelnicy pochodzić będą z programu ministerialnego „Strzelnica w powiecie”, którego celem jest nie tylko rozbudowa infrastruktury strzelnic w Polsce i szkolenie młodzieży, lecz także rozwijanie umiejętności strzeleckich w społeczeństwie. MON chce, by na strzelnicach wirtualnych uczestnicy zajęć mogli brać udział w statycznych i dynamicznych treningach, w tym strzelaniach na celność i skupienie, oraz ćwiczyć według różnych scenariuszy, zakładających strzelanie na wirtualnych placach ćwiczeń oraz otwartych przestrzeniach, w tym terenach zalesionych i miejskich. Zestawy szkoleniowe mają być uzupełniane o scenariusze strzelań o różnych porach dnia, w trudnych warunkach atmosferycznych (śnieg, mgła, deszcz) czy po wprowadzeniu efektów specjalnych (ogień, dym, dźwięki otoczenia).

Do tej pory strzegomscy licealiści jeździli na treningi strzeleckie do 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, w którym doskonalili swoje umiejętności na systemie „Śnieżnik 2”. Od października podobny system zostanie zamontowany w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu.

System szkolno-treningowy będzie wykorzystywany przede wszystkim przez klasy mundurowe w doskonaleniu umiejętności strzeleckich. Oczywiście – młodzież licealna z innych klas, w ramach wychowania fizycznego i zajęć integracyjnych, będzie miała również możliwość korzystania z wirtualnej strzelnicy. Poza tym zajęcia kółka strzeleckiego poprowadzi płk Mariusz Krzak, który ukończył szkolenie w obsłudze tego typu strzelnic – wyjaśnia Tomasz Marczak, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu.

/Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, opr. mn/

Poprzedni artykułV Świdnickie Marsze na Orientację
Następny artykułZabił partnerkę i matkę, a następnie popełnił samobójstwo. Okoliczności rodzinnego dramatu w Lutomi Górnej ostatecznie wyjaśnione