Strona główna Wydarzenia Świdnica V Świdnickie Marsze na Orientację

V Świdnickie Marsze na Orientację

0

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią 12 czerwca 2021r. w Lubachowie koło Świdnicy odbyła się piąta edycja świdnickiej imprezy zaliczanej do punktacji Pucharu Dolnego Śląska. Organizatorzy: Młodzieżowy Dom Kultury, Oddziałowa Komisja Piesza i Krajoznawstwa PTTK w Świdnicy, Dolnośląska Komisja Imprez na Orientację i Koło PTTK „Pszczoły i Trutnie” zadbali o wysoki poziom. Bazą imprezy było Szkolne Schronisko Młodzieżowe Gminy Świdnica, a nagrody ufundował Zarząd Powiatu w Świdnicy w ramach realizacji zadania publicznego.

O odpowiednią trudność tras zadbał ich budowniczy Paweł Idzik z Lwówka Śl. Przygotowane przez niego mapy były nietypowe, kolorowe, w zależności od kategorii odpowiednio przekształcone lub pozbawione niektórych elementów. Sędzią głównym zawodów był Wojciech Król z Lubania.

Gospodarze zdominowali zawody. Wyniki uczestników Koła PTTK ToTuToTam z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy są imponujące:

Kat. TP: II miejsce: Katarzyna i Szymon Piętek, III miejsce: Tomasz i Adam Dębek

Kat. TD: I miejsce: Zuzanna Józefiak i Hanna Dębek, V miejsce Zofia Malczyk i Angelika Borońska, VI miejsce Piotr i Krzysztof Ziarnowski

Kat. TM: II miejsce: Agata Hruszowiec i Andżelika Stępniowska, V miejsce: Amelia Jaskuła

Kat. TJ: I miejsce: Natalia Józefiak i Tobiasz Stuchlik, III miejsce: Sandra Matyszczyk

Kat. TU: I miejsce: Ewa Matyszczyk – Borońska i Zbigniew Curyl, IV miejsce: Kinga i Andrzej Hruszowiec, V miejsce: Jadwiga i Łukasz Ziarnowscy

Znaczna przewaga punktowa w klasyfikacji drużynowej pozwala na ambitne plany dotyczące wywalczenia Pucharu Dolnego Śląska. Aktualna kolejność drużynowa:

miejsce: ToTuToTam – MDK Świdnica
miejsce: Bolków
miejsce: 10 ŚDH Mrówkojady
miejsce: Orientop Wrocław
miejsce PTSM Lubań

/informacja MDK Świdnica/

Poprzedni artykułZbliżają się upały. Kurtyna wodna wróci na świdnicki Rynek
Następny artykułWirtualna strzelnica powstanie w strzegomskim liceum