Strona główna Wydarzenia Świdnica Warsztaty na pumptracku w Świdnicy startują od jutra

Warsztaty na pumptracku w Świdnicy startują od jutra

0

Prawdziwa frajda czeka dzieci i młodzież, pasjonującą się wyczynową jazdą na rowerach, rolkach i deskorolkach. Fundacja Ładne Historie zaprasza osoby  wieku 10-19 lat na cykl warsztatów, które będą przeprowadzane na terenie skateparku i pumptracku przy ul. Polna Droga w Świdnicy.

Tak już mamy, że jak pojawia się potrzeba działania, to mobilizujemy siły i podejmujemy inicjatywę. I tak oto odpowiedzieliśmy na konkurs Urzędu Miejskiego w Świdnicy i już za chwilę startujemy z młodzieżowymi warsztatami animacyjno-sportowymi na terenie świdnickiego Skateparku&Pumptracku – mówi koordynatorka projektu Kalina Żaczek.

Akcja pod nazwą PUMPTRACK 1.0 rozpocznie się 11 czerwca i obejmie cykl szesnastu otwartych warsztatów, które odbywać się będą regularnie w każdy piątek aż do końca września w godz. 17:00-20:00 przy ulicy Polna Droga nad zalewem Witoszówka. Co tydzień młodzież świdnicka będzie miała szansę spotkać się z pasjonatami takich dyscyplin jak skateboarding, rolkarstwo, jazda na rowerze, czy street dance.

Głównym celem tej inicjatywy jest dotarcie do mieszkańców Świdnicy w wieku 10-19 lat, czyli grupy, która większość minionego rok spędziła w domach na nauce zdalnej. Najważniejszym zadaniem przed jakim stoi Fundacja Ładne Historie jest stworzenie młodzieży przestrzeni do aktywnego spędzania czasu poza domem, nauki konkretnych umiejętności sportowych oraz szansy na poznanie zupełnie nowych dziedzin, a tym samym poszukiwanie swojej pasji.

Pomysł na zajęcia plenerowe pojawił się w naszych głowach już w momencie, kiedy edukacja zdalna została kolejny raz przedłużona, a dzieci i młodzież miały ograniczone godziny w ciągu dnia na poruszanie się samodzielnie poza domem. Ich czas spędzany na świeżym powietrzu został znacznie ograniczony, a dominującą aktywnością stało się siedzenie przed komputerem – mówi koordynatorka projektu. Obserwacje, potwierdzane przez psychologów i nauczycieli,  niepokojącego spadku motywacji u uczniów i uczennic do wychodzenia z domu, skłoniły zespół Fundacji do zaangażowania się również w działania skierowane do młodzieży i wykorzystania możliwości spotkań w terenie w miesiącach letnich, aby czerpać z ich pozytywnego wpływu na odpoczynek, koncentrację i ogólną poprawę samopoczucia. Taką samą potrzebę dostrzegli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Świdnicy i dzięki ich wsparciu zostanie zrealizowana aż czteromiesięczna oferta warsztatowa.

Dołącz na otwarte warsztaty młodzieżowe

Zapraszamy na pierwsze otwarte spotkanie #RoweroweRewolucje w najbliższy piątek, 11 czerwca o godz. 17:30, podczas którego na uczestników czekać będą profesjonalne pokazy rowerowe w wykonaniu Jakuba Krola i Michała Koziołka oraz szansa na to, aby zmienić nieco wizerunek swojego roweru i nadać mu oryginalnego charakteru. Nad ozdabianiem rowerów czuwać będzie Natalia Jerzak – projektantka, ilustratorka i działaczka społeczna. A już w kolejnym tygodniu – 18 czerwca będzie możliwość zabezpieczenia swojego roweru specjalnym oznakowaniem oraz wzięcia udziału w warsztatach deskorolkowych!

O programie zajęć na świdnickim skateparku Ładne Historie będą na bieżąco informować na swojej stronie https://ladnehistorie.pl/lato-na-podworku/pumptrack/ oraz na fanpage’u https://www.facebook.com/latonapodworku. Warto być na bieżąco, ponieważ na poszczególne zajęcia będą obowiązywały zapisy. Lista miejsc na warsztatach będzie ograniczona, aby zapewnić komfort, bezpieczeństwo i efektywność zajęć z instruktorami.

/Fundacja Ładne Historie, opr. red./

Poprzedni artykułDzień otwarty i kiermasz dla podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy
Następny artykułZachęcają do zerwania z węglem. Europejski Zielony Ład dla subregionu wałbrzyskiego