Strona główna 0_Slider Dzień otwarty i kiermasz dla podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt w...

Dzień otwarty i kiermasz dla podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy

0

Od 2016 roku  załoga i wolontariusze schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Pogodnej 3 w Świdnicy pomogli setkom psów, kotów, królików i ptaków. Ratują zwierzaki, które doznały przemocy albo były ofiarami wypadków, szukają nowych domów dla porzuconych, leczą chore. Jak wygląda schronisko? Jak pomagać? O tym będzie można przekonać się już w najbliższą niedzielę, 13 czerwca.

Na zdjęciu przedstawicielki Fundacji Mam Pomysł i Roki, który promuje czerwcowe akcje charytatywne na rzecz schroniska.

Fundacja Mam Pomysł, która jest operatorem schroniska, zaprasza wszystkich chętnych na dzień otwarty, połączony z kiermaszem. Będzie można odwiedzić podopiecznych, zobaczyć, w jakich warunkach mieszkają, jaką otrzymują pomoc, a być może wypatrzeć swojego przyszłego czworonożnego przyjaciela? Pracownicy schroniska i współpracujący z nimi specjaliści chętnie porozmawiają na wszelkie tematy, dotyczące opieki nad zwierzętami.

Nie każdy może pozwolić sobie na adopcję psa czy kota, ale zawsze można wesprzeć podopiecznych schroniska datkiem. Na kiermasz zostaną wystawione liczne fanty, przekazane przez darczyńców, a także ciasta, upieczone specjalnie na tę okazję. Całe wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, związanych z panującą pandemią.

– Utrzymanie schroniska w skali miesiąca to około 40-45 tysięcy złotych, licząc nakłady na opiekę nad zwierzętami, leczenie, wyjazdy całodobowe, dostosowanie boksów i pomieszczeń dla zwierząt oraz wydatki dodatkowe, naprawy. Lwią część stanowią wpłaty od gmin, ale Pogodna wygląda i działa tak, jak to obserwujecie, tylko z wami i dzięki wam – podkreśla ekipa Fundacji Mam Pomysł. Wele zwierząt trafia tu bez zlecenia z opłacającej wydatki gminy. Każdy nowy podopieczny wymaga leczenia, dokarmienia i przygotowania do adopcji. Są zwierzęta, które latami pozostają w schronisku, bo nikt nie chce ich przygarnąć. Tak jest m.in. z Bilim. Pies jest niewidomy, ale znakomicie daję sobie radę przy wsparciu opiekunów. W schronisku mieszka już 1,5 roku. Może w najbliższą niedzielę skradnie czyjeś serce?

Dzień otwarty i kiermasz w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy – 13 czerwca w godzinach 11.00 – 16.00, ul. Pogodna 3.

Bieżące wydarzenia można śledzić na fanpage’u schroniska oraz na stronie internetowej schroniskoswidnica.pl.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułPrzedszkolaki na scenie. Festiwal Piosenki po raz 29!
Następny artykułWarsztaty na pumptracku w Świdnicy startują od jutra