Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Warsztaty integracyjne pomagają w powrocie do szkoły

Warsztaty integracyjne pomagają w powrocie do szkoły

0

Po wielu miesiącach lekcji zdalnych uczniowie wrócili do szkolnych ławek. Nauka i związane z nią długie godziny spędzone przed komputerem, ale przede wszystkim brak bezpośrednich  kontaktów  dały się we znaki nie tylko na uczniom.  Z  radością do szkół wracają też nauczyciele. W gminie Świdnica w ponownym nawiązaniu relacji pomagają warsztaty.

Pierwsze warsztaty integracyjne dla uczniów ze Szkoły podstawowej w Bystrzycy Górnej rozpoczęły się w tym tygodniu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Długo czekaliśmy na ten dzień, kiedy wreszcie będziemy mogli wspólnie się spotkać. Brakowało nam takiego bezpośredniego kontaktu ze znajomymi, a nawet z nauczycielami. Wbrew pozorom te zdalne lekcje były dla nas naprawdę dużym wyzwaniem – podkreślają uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

Aby pomóc nauczycielom i uczniom w organizacji zajęć stacjonarnych po długotrwałym okresie nauki zdalnej Gminny Zespół Oświaty przygotował cykl spotkań integracyjnych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w  Lubachowie. Warsztaty w Lubachowie potrwają do 22 czerwca. Z takiej formy rozpoczęcia nauki stacjonarnej skorzystają uczniowie klas IV-VIII z 6 szkół podstawowych.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułCzyj to numer do mnie dzwonił?
Następny artykułPrzeznaczenie i konsekwencje wszywki w Poznaniu