Strona główna Artykuł sponsorowany Przeznaczenie i konsekwencje wszywki w Poznaniu

Przeznaczenie i konsekwencje wszywki w Poznaniu

0

Leczenie alkoholizmu jest prowadzone metodami farmakologicznymi oraz psychoterapeutycznymi. Połączenie tych dwóch technik wychodzenia z nałogu przynosi najlepsze rezultaty, dlatego nasza klinika odwykowa oferuje terapię uzależnień, detoks oraz implantację podskórną. Implant z tabletkami zawierającymi lek disulfiram jest jedną z metod terapii przeciw nawrotom. Polega na wprowadzeniu do organizmu specjalnej substancji zależnej, która po spożyciu powoduje ostrą, uporczywą niechęć do produktów zawierających alkohol.

wszywka esperal Poznan

Farmakologiczne leczenie uzależnienia od alkoholu
Skuteczną metodą wychodzenia z alkoholizmu jest wszywka Esperal, w Poznaniu lekarze uznali ją jedną z najskuteczniejszych. Takie leczenie farmakologiczne jest wykonywane przez lekarza z dużym doświadczeniem w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu. Ponadto niezwykle ważne jest, aby dana osoba miała wewnętrzną motywację i chęć wyleczenia, ponieważ bez tego każde leczenie będzie nieskuteczne.

Co to jest disulfiram?
Disulfiram to składnik leku Esperal, który został opracowany przez francuskich lekarzy w celu wspierania leczenia alkoholizmu. Zadaniem tego preparatu jest blokowanie aldehydu octowego podczas picia alkoholu, co sprawia, że każda dawka alkoholu jest toksyczna. Znajdujący się pod skórą środek w małych dawkach przenika do krwiobiegu, zapewniając stabilny efekt przez długi czas. Działanie przeciwalkoholowe wynika z faktu, że brak enzymu podczas spożywania alkoholu prowadzi do gromadzenia się aldehydu octowego w surowicy krwi. Wszywka Esperalu w Poznaniu służy implantacji tego leku pod skórę osoby uzależnionej.

Konsekwencje przepicia implantu z disulfiramem
Przed wykonaniem zabiegu wszywki Esperalu w Poznaniu lekarz zawsze informuje pacjenta o konsekwencjach picia alkoholu. Dlaczego? Aldehyd octowy w niewielkich ilościach powoduje zaczerwienienie skóry, nudności, wymioty, zawroty głowy, kołatanie serca i obniżenie ciśnienia krwi. Spożycie 50-80 ml alkoholu podczas terapii Esperalem powoduje obrzęk mózgu, gwałtowny spadek ciśnienia krwi, stłumienie świadomości aż do śpiączki, zaburzenie czynności układu krążenia.

Oprócz specyficznego działania antyalkoholowego Esperal ma inny sprawdzony efekt: lek powoduje wzrost dopaminy. Dopamina to neuroprzekaźnik, którego doświadczamy w postaci przyjemnego skupienia i poprawy nastroju. U alkoholików metabolizm dopaminy jest poważnie upośledzony. W efekcie bez picia nudzą się, wszelkie czynności stają się nieciekawe, życie wydaje się szare i monotonne. Przywrócenie procesów dopaminowych w okresie trzeźwości trwa długo: od 1 do 3 lat. Zastosowanie wszywki Esperalu w Poznaniu pozwala na pobudzenie wydzielania dopaminy we wcześniejszych etapach kuracji, co pozytywnie wpływa na emocjonalny koloryt okresu trzeźwości. Maksymalny termin działania Esperalu wynosi 1 rok. Lek ma tendencję do rozpuszczania się. Nie ma leków, które zapewniają 3-5 lat trzeźwości. Dopiero po pewnym czasie możliwa jest ponowna implantacja.

Czy wprowadzenie tabletek pod skórę wyleczy alkoholizm – jak wygląda zabieg?
Nie, wszywka Esperalu w Poznaniu jest szybkim, ale tymczasowym środkiem. Jej celem nie jest wyleczenie z choroby alkoholowej, lecz motywowanie do rezygnacji ze spożywania alkoholu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie w zewnętrznej górnej części pośladka lub łopatki i wkłada tabletki Esperal do mięśnia na głębokość 4 cm. Taki zabieg jest wykonywany w trybie ambulatoryjnym i trwa około 20-30 minut. Szwy nierozpuszczalne są usuwane 10-12 dni po implantacji.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWarsztaty integracyjne pomagają w powrocie do szkoły
Następny artykułChłopcy znów w przewadze