Strona główna 0_Slider Wakacje na basenach w Świebodzicach. Kto wygrał wejściówki?

Wakacje na basenach w Świebodzicach. Kto wygrał wejściówki? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Wakacje zachęcają do wypoczynku nad wodą i ochłody w kąpieliskach. Na wodne atrakcje i relaks w basenach zaprasza Wodne Centrum Rekreacji OSiR w Świebodzicach. Od dziś można również skorzystać ze świebodzickiej otwartej pływalni.

Świebodzickie Wodne Centrum Rekreacji działa nieprzerwanie już od 3 tygodni, po decyzji rządowej o kolejnym luzowaniu obostrzeń. Zgodnie z majowym rozporządzeniem, świebodzicki obiekt, zakwalifikowany jako aquapark, jest otwarty dla klientów indywidualnych z 50% obłożeniem. W tym samym czasie może więc w nim przebywać maksymalnie 80 osób.

Na krytej pływalni w reżimie sanitarnym dorośli i dzieci mogą korzystać ze wszystkich wodnych i rekreacyjnych atrakcji. Do dyspozycji jest basen sportowy oraz basen rekreacyjny z gejzerami i biczami wodnymi, a także przeciwprądami do masażu podwodnego. Na terenie pływalni funkcjonują dwa jacuzzi z masażem wodno-powietrznym, w których zgodnie z rządowymi zaleceniami jednocześnie może przebywać maksymalnie 3 osoby (w każdym). W obiekcie otwarte jest także saunarium z czteroma różnymi kabinami i strefą schładzania. Dla dzieci znów dostępny jest brodzik z małą ślizgawką i wodny plac zabaw wyposażony w wodne zabawki oraz 60-cio metrowa zjeżdżalnia wychodząca na zewnątrz budynku.

Poniżej aktualny harmonogram dostępności Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach dla klientów indywidualnych, klubów sportowych i nauk pływania.

Wodne Centrum Rekreacji

poniedziałek

wtorek- piątek

sobota-niedziela

klient indywidualny

9:00-15:00;18:00-22:00

6:00-15:00 ;18:00-22:00

7:00-22:00

kluby sportowe, nauki pływania

15:00-19:00

15:00-19:00

WCR informuje, że w czasie dostępnym dla klientów indywidualnych nie będą prowadzone zajęcia nauki pływania oraz klubów sportowych.*

* Wyjątek stanowi godzina od 18:00 do 19:00 gdzie równocześnie na basenie będą mogli przebywać klienci indywidualni oraz nauki pływania i kluby sportowe.

Zajęcia AQUA Aerobic są prowadzone we wtorki w godzinach 19:00-20:00.

fot. OSiR Świebodzice

Oprócz krytej pływalni od 26 czerwca  można również skorzystać z letniego basenu, przy ul. Rekreacyjnej 1 w Świebodzicach. Otwarcie nastąpiło dzień później niż pierwotnie planowano ze względu na niesprzyjającą, deszczową aurę. – Basen będzie czynny przez cały okres wakacyjny w godzinach 10.00-19.00. Regulamin oraz cennik dostępny jest na  https://osir.swiebodzice.pl/kapielisko-letnie/ – informuje zarządca. Na wakacyjny okres Świebodzicki OSiR przygotował wiele atrakcji. Wśród nich znajdą się chociażby dmuchańce dla dzieci dostępne w każdy weekend. Planowanych jest także kilka turniejów sportowych na boiskach do sportów plażowych. Szczegóły pojawią się na facebook’u OSiR Świebodzice.

Kto wygrał karnety na basen?
Dla naszych Czytelników mieliśmy 10 karnetów na basen do Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach. Pierwsze osoby, które prawidłowo odpowiedziały na konkursowe pytanie, otrzymały po dwa pojedyncze zaproszenia. Będzie można je wykorzystać do 31.08.2021 – do końca wakacji.

By wziąć udział w konkursie wystarczyło napisać w zgłoszeniu mailowym – w którym roku przeszły ostatnie gruntowne modernizacje zarówno kryta, jaki i otwarta pływania w Świebodzicach? W przypadku basenu odkrytego w Świebodzicach gruntowny remont przeprowadzono w latach 2015/16. Natomiast Wodne Centrum Rekreacji gruntowną modernizację przeszło w 2017 roku i już po ostatnich poprawkach obiekt oddano do użytku w lutym 2018 roku. Wejściówki otrzymały – Beata Peda, Monika Łojko, Dagmara Piątkowska, Wioletta Dziumakowska i Dagmara Wyłub. Gratulacje!

/red./