Strona główna 0_Slider Tesco żegna się ze Świdnicą. Jego miejsce zajmie E.Leclerc?

Tesco żegna się ze Świdnicą. Jego miejsce zajmie E.Leclerc?

7

Trwa wyprzedaż towaru w świdnickim hipermarkecie Tesco, który w marcu został przejęty przez Netto Polska i został wytypowany do zamknięcia. Lokalizacją przy ulicy Strzegomskiej zainteresowana jest spółka wydzierżawiająca lub wynajmujące powierzchnie handlowe pod marką E.Leclerc.

Przypomnijmy, w czerwcu 2020 roku zawarte zostało porozumienie w sprawie przejęcia 301 sklepów sieci Tesco przez firmę Salling Group, właściciela Netto Polska. 12 marca 2021 roku zgodę na transakcję sprzedaży wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wśród przejętych sklepów znalazł się supermarket w Żarowie, a także świdnicki hipermarket przy ulicy Strzegomskiej. – Sklep został przez nas przejęty w ramach transakcji obejmującej 301 obiektów Tesco Polska. Pracujemy jeszcze nad rozwiązaniami dla poszczególnych sklepów, dlatego o konkretnych planach będziemy informować w późniejszym terminie – mówiła w marcu Mariola Skolimowska, ówczesna rzeczniczka prasowa sieci Netto.

Wraz z uzyskaniem zgody na przejęcie sklepów brytyjskiej sieci, rozpoczęty został proces integracji oraz zmiany szyldów z Tesco na Netto. Do końca 2021 roku otwartych ma zostać ponad 150 sklepów Netto w miejsce marketów funkcjonujących dotychczas pod marką Tesco. Na 29 lipca 2021 roku planowane jest otwarcie pod nowym szyldem marketu przy ulicy Bolesława Chrobrego w Żarowie.

Pod nowy szyld nie przejdą jednak wszystkie sklepy sieci Tesco. Pod koniec maja związkowcy z NSZZ Solidarność poinformowali o planowanych zwolnieniach grupowych związanych z zamknięciem jedenastu sklepów tej sieci, w tym świdnickiego hipermarketu przy ulicy Strzegomskiej. Informację w tej sprawie potwierdzili w środę przedstawiciele Netto Polska.

W związku z wygaszaniem działalności biznesowej i operacyjnej Tesco na polskim rynku pod koniec maja ogłoszony został zamiar przeprowadzenia planowanych zwolnień grupowych obejmujący m.in. pracowników sklepu Tesco w Świdnicy. Proces obejmie około 50 osób zatrudnionych w tym sklepie i potrwa od 21 czerwca do 31 sierpnia b.r. Do tego czasu sklep będzie funkcjonował na dotychczasowych zasadach – poinformowała w imieniu Tesco Polska Ewa Zaborska z biura prasowego Netto Polska. – Na chwilę obecną plany względem budynku po sklepie Tesco w Świdnicy nie są potwierdzone, dlatego nie możemy udzielić informacji w tym zakresie – dodała.

17 czerwca do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek spółki Pergranso, która wydzierżawia lub wynajmuje powierzchnie handlowe w szczególności pod marką E.Leclerc, która wyraziła chęć przejęcia od firmy Topaz Jewel działki przy ulicy Strzegomskiej, na której stoi świdnickie Tesco. Ostateczną decyzję w sprawie pozwolenia na przejęcie wyda prezes UOKiK.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułNaturalne kosmetyki – poradnik zakupowy
Następny artykułNapoje na gorące dni – co pić, gdy upał daje się we znaki?