Strona główna Artykuł sponsorowany Napoje na gorące dni – co pić, gdy upał daje się we...

Napoje na gorące dni – co pić, gdy upał daje się we znaki?

0

Wraz ze wzrostem temperatur wzrasta również zapotrzebowanie organizmu na przyjmowane ilości płynów. W okresie letnim tracimy ochotę na gorące kakao, a wolimy sięgnąć po zimne i orzeźwiające napoje. Według badań minimalne zapotrzebowanie organizmu wynosi od 2 do 3 litrów płynów dziennie. Dla organizmu najlepsza będzie woda, ale warto pamiętać, że również inne napoje, w tym te słodkie wliczają się do dziennego zapotrzebowania.

napoje na gorące dni

Lemoniada gruzińska
Lato wielu osobom nieodłącznie kojarzy się z lemoniadą. Cytrynowa, arbuzowa, a nawet ogórkowa, doskonale orzeźwia organizm, a przy tym jest przepyszna w smaku. Lemoniadę możemy przygotować samodzielnie, jednakże w ciepłe dni nie mamy ochoty siedzieć w gorącym domu, a wolimy ten czas spędzić na zewnątrz, ciesząc się słoneczną pogodą. Dobrym pomysłem będzie zatem sięgnięcie do oferty gotowych lemoniad. W Best Market możemy odnaleźć pełen wachlarz smaków i rodzajów tego typu napojów, wśród których prym wiedzie lemoniada gruzińska. Winogronowa, gruszkowa, tradycyjna cytrynowa, o smaku mojito, każdy znajdzie najdogodniejszy dla siebie wybór i smak.

Herbata
Pomimo, że lato kojarzy nam się z zimnymi napojami, a herbata z gorącym napojem, możemy wywrócić nasze myślenie „do góry nogami”. Według niektórych badań picie gorących napojów podczas upałów pomaga ugasić pragnienie dużo bardziej niż picie zimnych. W krajach, w których temperatura na ogół jest wysoka, a powietrze suche, jak np. w Arabii, Egipcie, niektórych regionach Rosji w czasie wysokich temperatur mieszkańcy piją gorącą herbatę. Gorąca herbata informuje nasz organizm o wysokiej temperaturze, a ten dostosowuje się do niej, pozbywając się nadmiaru ciepła z organizmu. Pod podanym linkiem https://best-market.pl/herbata/herbata-greenfield/ odnajdziemy różne wariacje na temat herbaty, różne smaki i aromaty zadowolą każdego konesera tego napoju. Jednak, gdy bardzo zależy nam na zimnym napoju, pamiętajmy, że możemy herbatę schłodzić i podawać z kostkami lodu oraz cytryną, a może nawet z listkiem mięty. W ten sposób herbata równie skutecznie ugasi nasze pragnienie.

Napoje gazowane
Popularnym wyborem w czasie gorących dni są także różnego rodzaju napoje gazowane. Pomimo zawartości cukru, zawartość gazu również potrafi ukoić nasze pragnienie. Takie napoje w towarzystwie kostek lodu również wydają się znakomitym pomysłem. Najpopularniejsza coca-cola, oranżada, oraz inne napoje znanych producentów możemy odnaleźć w każdym sklepie. Nieoczywisty dla wszystkich kwas chlebowy, także spełnia świetną rolę podczas letnich dni, więcej na jego temat znajdziecie tutaj. Wszystkie te produkty oczywiście możemy odnaleźć w sklepie Best Market.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTesco żegna się ze Świdnicą. Jego miejsce zajmie E.Leclerc?
Następny artykułSynoptycy ostrzegają przed możliwymi burzami z gradem