Strona główna 0_Slider Teatr miejski czeka przebudowa. Jak zmieni się on po modernizacji?

Teatr miejski czeka przebudowa. Jak zmieni się on po modernizacji?

3

Wymiana foteli i nagłośnienia, remont łazienek, montaż energooszczędnego oświetlenia, odświeżenie elewacji, a także przystosowanie teatralnej sali do potrzeb kinowych – to tylko część prac, jakie mają zostać zrealizowane w ramach planowanej modernizacji teatru miejskiego w Świdnicy. Niedawno ogłoszono przetarg na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia robót budowlanych.

W marcu ogłoszono, że Świdnica otrzyma 8 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Z tej puli ponad 4 mln złotych mają zostać przeznaczone na przebudowę teatru miejskiego. Pod koniec maja świdnicki magistrat ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej, na podstawie której prowadzone będą prace remontowe mające dostosować obiekt do współczesnych standardów.

W wytycznych dla wykonawcy, który zajmie się przygotowaniem projektu, szczegółowo wyliczono kwestie, jakie mają zostać uwzględnione w ramach planowanej modernizacji. Wśród nich znalazły się m.in. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej, zastosowanie drzwi dźwiękoszczelnych na widownię od strony holu, wymiana pokrycia dachowego, rynien i rur spustowych, remont elewacji, wymiana instalacji wodno-kanalizacyjne, elektrycznej oraz centralnego ogrzewania, modernizacja instalacji odpowiadającej za wentylację w sali teatralnej, modernizacja oświetlenia sali teatralnej poprzez zastąpienie istniejącego oświetlenia żarowego przez oświetlenie LED, modernizacja nagłośnienia sali teatralnej, wymiana okładziny podłóg na widowni i scenie, przebudowa wejścia na scenę z widowni, wymiana foteli w sali teatralnej, remont łazienek, sanitariatów, garderoby, foyeru i pomieszczeń towarzyszących, przystosowanie sali na potrzeby kinowe, przebudowa reżyserki, a także modernizacja instalacji przeciwpożarowej.

Wybrana w przetargu firma będzie musiała przygotować dokumentację przebudowy, projekt aranżacji wnętrz, a także kosztorys modernizacji w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. Szacuje się, że wykonanie prac projektowych pochłonie 300 tys. złotych. Wykonawców zainteresowanych opracowaniem dokumentacji poznamy pod koniec czerwca.

/mn/

Poprzedni artykułJaka pogoda w weekend?
Następny artykułW sobotę na terenie Łukasza Piszczka [RELACJA LIVE]