Strona główna 0_Slider Świdniczanie z sukcesami ukończyli morderczy bieg!

Świdniczanie z sukcesami ukończyli morderczy bieg! [FOTO]

0

W minionym tygodniu dwoje świdnickich lekkoatletów z grupy Biegowa Świdnica: Stanisław Kogut i Krzysztof Niekrasz wzięło udział w najtrudniejszym górskim biegu ultra w Polsce. Impreza o wdzięcznej nazwie STUMILAK licząca 100 mil (ponad 160 km) rozpoczęła się w Zawoi, a skończyła w Szczyrku.

Trasa prowadziła przez 84 wzniesienia, w tym 71 szczytów włączając najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego (Babia Góra 1725m) oraz Beskidu Śląskiego (Skrzyczne 1271m). Przewyższenia łączne wyniosły ok. 19 km (po około 9500 m w górę i w dół). Limit czasu na pokonanie wyścigu wynosił 48 godzin.

Trasa jest przepiękna widokowo (m.in. z widokiem na Tatry), ale bardzo trudna technicznie, z długimi kilkukilometrowymi podbiegami, prawie pionowymi ścianami i z całą mocą kamienistych atrakcji – tak bieg określa sam organizator wydarzenia.

Z 67 uczestników rozpoczynających bieg, na mecie pojawiło się zaledwie 31 śmiałków. Wśród liderów uplasował się Stanisław Kogut, który z czasem 29 godzin i 41 minut (ze stratą zaledwie 22 minut do pierwszego zawodnika) zajął fantastyczne drugie miejsce. Krzysztof Niekrasz z czasem 34 godziny i 19 minut wywalczył równie znakomitą siódmą lokatę.

/MDvR, FOTO: Organizator/

Poprzedni artykułOdliczanie rozpoczęte! Poszukają następców olimpijczyka!
Następny artykułOdnalazł się potomek duńskiego jeńca. Ole Andersen zmarł w Świdnicy 157 lat temu