Strona główna 112 Strażacy zlokalizują hydrant co do centymetra

Strażacy zlokalizują hydrant co do centymetra

0

To nieocenione narzędzie w naszej pracy – mówi st. kpt. Łukasz Grzelak ze świdnickiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy dzięki nowoczesnym mapom będą mogli zlokalizować co do centymetra każdy hydrant w Świdnicy.

– Brygadier Dariusz Budkiewicz w imieniu Komendy Powiatowej PSP oraz prezes Tomasz Jaworski w imieniu ŚPWiK podpisali porozumienie, w ramach którego dla PSP udostępniony zostanie dostęp do portalu GIS SPWIK, gdzie zawarta jest informacja techniczna i lokalizacyjna dotycząca infrastruktury hydrantowej. Dyspozytor w trakcie akcji ze stanowiska dowodzenia albo dowódca na miejscu z użyciem urządzeń mobilnych będą mieli dostęp do danych o hydrantach: odległości od miejsca akcji, wydajności i dokładnej lokalizacji – informuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

– Oczywiście dotychczas mieliśmy dostęp do wykazów hydrantów, jednak to narzędzie jest o wiele wygodniejsze  i bardziej dokładne. Błyskawicznie możemy zobaczyć, gdzie dokładnie znajduje się hydrant, a co równie istotne – jaką ma moc. To jest szczególnie ważna informacja przy pożarach w gęstej zabudowie – dodaje zastępca komendanta.

/opr. red./
Zdjęcia ŚPWiK

Poprzedni artykułRozbita szyba na dziedzińcu wieży ratuszowej. Szukają sprawcy [FOTO]
Następny artykułŚwidniccy pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę. Obowiązywać będzie limit uczestników