Strona główna 112 Rozbita szyba na dziedzińcu wieży ratuszowej. Szukają sprawcy

Rozbita szyba na dziedzińcu wieży ratuszowej. Szukają sprawcy [FOTO]

0

Nikt nie został poszkodowany w wyniku zdarzenia, do którego doszło we wtorek na ulicy Wewnętrznej w Świdnicy. Nieznany sprawca uszkodził jedną z szyb w oszklonym przyziemiu wieży ratuszowej. Sąsiedztwo uszkodzonej szyby zostało otaśmowane przed dostępem osób trzecich.

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 16.30. – Na dziedzińcu Wieży Ratuszowej w Świdnicy doszło do przykrego incydentu. Została wybita szyba. Na szczęście nic nikomu się nie stało – poinformowali przedstawiciele Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. W momencie zdarzenia miał być słyszalny głośny huk. Istnieje podejrzenie, że do uszkodzenia doszło w wyniku strzału oddanego z wiatrówki lub broni pneumatycznej.

Sytuacja została zgłoszona na policję, jednak pracownicy LOT „Księstwa Świdnicko-Jaworskie” zostali poinformowani, że zawiadomienie w tej sprawie może zostać przyjęte po dokonaniu wyceny strat, czym ma się zająć zarządca obiektu – Miejski Zarząd Nieruchomości. Wraz z przyjęciem zawiadomienia policja zwrócili się do straży miejskiej o zabezpieczenie nagrań z kamer monitoringu zainstalowanych na dziedzińcu wieży ratuszowej.

/mn/

Poprzedni artykułPrezydenci na pomoc burmistrzowi Świebodzic. W niedzielę referendum
Następny artykułStrażacy zlokalizują hydrant co do centymetra