Strona główna 0_Slider Straż miejska przypomina: Kąpiel w fontannach może mieć fatalne skutki

Straż miejska przypomina: Kąpiel w fontannach może mieć fatalne skutki

2

Wraz z upałami wraca problem świdnickich fontann. Straż miejska przypomina, że moczenie nóg lub nawet kąpiel jest zabroniona, a powodem jest przede wszystkim woda używana do wodotrysków.

Kadr z miejskiego monitoringu

„Wysoka temperatura skłania do takich zachowań, jednak pamiętajmy – fontanny posiadają jedynie filtry mechaniczne, które nie usuwają z wody bakterii, co stanowi kolosalne zagrożenie dla osób kąpiących się w tych miejscach. Co gorsza, coraz częściej zdarzają się przypadki, gdzie odbywa się to za zgodą i aprobatą rodziców. Fontanny są dezynfekowane co kilka dni, jednak w żaden sposób nie zabezpiecza to przed namnażaniem się w wodzie groźnych drobnoustrojów. Apelujemy, aby nie korzystać w ten sposób z tych urządzeń. Natomiast serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych chłodnej bryzy do Rynku, gdzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ustawiło kurtynę wodną zasilaną z sieci wodociągowej.” – zachęcają strażnicy.

O zasadach korzystania z fontann przypominają regulaminy. Część mieszkańców skarży się, ze na niewłaściwe zachowania – takie jak kąpiel, zanieczyszczanie fontann czy zrywanie kwiatów, strażnicy nie reagują mimo monitoringu. – Operator śledzi obraz ze stu kamer, może się zdarzyć, że nie zauważy niewłaściwej sytuacji. Za każdym razem prosimy osoby, które są świadkami niewłaściwych zachowań o telefon na numer 986 – mówi zastępca komendanta SM Edward Świątkowski.

/opr. red./

Poprzedni artykułDebata nad raportem o stanie miasta już w piątek. Radni zadecydują o absolutorium dla prezydent Świdnicy
Następny artykułSą przeciwni wycince drzew prowadzonej w mieście. Zwracają się z apelem do prezydent Świdnicy [FOTO/VIDEO]