Strona główna 0_Slider Remont al. Niepodległości od soboty. Uwaga na utrudnienia w ruchu i objazdy!

Remont al. Niepodległości od soboty. Uwaga na utrudnienia w ruchu i objazdy!

1

W sobotę, 5 czerwca rozpocznie się wyczekiwany przez kierowców remont al. Niepodległości. Obejmie on odcinek od pl. Wolności do skrzyżowania z ul. 8 Maja. Zakończenie prac planowane jest na koniec maja 2022 roku.

Remont alei Niepodległości to najważniejsza inwestycja drogowa w Świdnicy. Ulica ta jest jedną z głównych arterii miasta, pozostającą pod zarządem województwa. Jej przebudowa jest inwestycją oczekiwaną przez wielu mieszkańców. Na mocy porozumienia z zarządcą drogi Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei miasto wzięło na siebie ciężar prac przygotowawczych przebudowy tej drogi, opracowując w ostatnich latach dokumentację. 50% wartości prac pokryją także służby marszałkowskie. Ze względów logistycznych i finansowych zadanie podzielone zostało na III etapy. Pierwszy z nich obejmie odcinek od placu Wolności do skrzyżowania z ul. 8 Maja. W kolejnym przebudowany zostanie odcinek od skrzyżowania z pl. 1000-lecia do ulicy Nauczycielskiej i w ostatnim etapie pozostanie do zrealizowania fragment do skrzyżowania z placem Grunwaldzkim – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

W związku z rozpoczęciem drogowej inwestycji wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. – Wjazd w aleję Niepodległości możliwy będzie od strony placu Wolności i placu 1000-lecia Państwa Polskiego, a ruch w stronę placu Grunwaldzkiego odbywać się będzie jednym pasem. Dla przeciwnego kierunku ruchu wyznaczone są trasy objazdowe – informuje Dzwonkowska. – Na wydzielonym terenie placu budowy wykonywane będą w pierwszej kolejności prace związane z wycinką starego zadrzewienia wzdłuż muru obronnego. Powstanie nowy kanał deszczowy, dokonana zostanie rozbiórka dotychczasowych nawierzchni drogowych. Oprócz samej alei, prace prowadzone będą również w okolicy przejścia pieszego przy kościele św. Krzyża. W związku z tym ruch pieszych będzie kierowany istniejącymi chodnikami wzdłuż klombu przy starym młynie – dodaje rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

mat. UM Świdnica

Zmiany czekają również pasażerów świdnickiej komunikacji miejskiej. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy przypomina o zmianach w przebiegu niektórych linii autobusowych:

  • linie 1 i 6 przy kursach w kierunku ul. Kopernika pomijać będą przystanek przy pl. Drzymały,
  • linia 7 w kierunku Colgate zmieni przystanek na pl. Grunwaldzkim i zabierze pasażerów spod Jonatana. Pominięte zostaną dwa przystanki przy al. Niepodległości oraz Wrocławska/pl. Wolności, a autobusy pojadą zmienioną trasą od przystanku pl. Grunwaldzki/Jonatan, ulicą Muzealną, przez pl. św. Małgorzaty i od przystanku Wrocławska/Sienna dotychczasową trasą,
  • linie 12, 30 i 60 wyjeżdżające z miasta pomijać będą przystanki pl. Św. Małgorzaty, pl. Grunwaldzki/kiosk i al. Niepodległości i pojadą zmienioną trasą: kurs rozpoczynać będzie się na przystanku pl. Grunwaldzki/Jonatan, następnie ul. Muzealna i pl. św. Małgorzaty, następnie ul. 1-go Maja i Wrocławska(bez przystanku przy pl. Wolności) i dalej dotychczasową trasą,
  • linie 41 i 43 wyjeżdżające z miasta pomijać będą przystanki od początkowego do przystanku Wrocławska/pl. Wolności, rozpoczynać będą kurs na przystanku pl. Grunwaldzki/Jonatan, następnie pojadą ul. Muzealną i pl. św. Małgorzaty, a od przystanku Wrocławska/Sienna dotychczasową trasą,
  • zmiany wprowadzone wcześniej na linii 52 w związku z remontem ul. Wrocławskiej pozostają aktualne do końca czerwca 2021 roku.

Całość przebudowy zaplanowanej w I etapie ma zostać zrealizowana do 31 maja 2022 roku i kosztować będzie 5 873 954 złotych.

/UM Świdnica, MPK Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułUchylał się od kary więzienia. Wpadł z narkotykami
Następny artykułPierwsze ruchy transferowe w obozie siatkarek