Strona główna Artykuł sponsorowany Rekrutacja trwa do nowego Przedszkola Terapeutycznego Dorotka

Rekrutacja trwa do nowego Przedszkola Terapeutycznego Dorotka

0

Przedszkole Terapeutyczne Dorotka to nowe miejsce na mapie edukacyjnej Świdnicy. W placówce trwa nabór na rok szkolny 2021/2022 dla dzieci od 2,5 roku do klasy „0”.

Przedszkole Terapeutyczne Dorotka mieści się w Świdnicy przy ul. Ofiar Oświęcimskich 1. Placówka została stworzona z myślą o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Przedszkole Terapeutyczne przeznaczone jest dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jak również dla dzieci z innymi zaburzeniami rozwojowymi.

Przedszkole Terapeutyczne Dorotka powstało z potrzeby serca, w odpowiedzi na zgłoszenia docierające od rodziców dzieci ze spektrum autyzmu i innymi zaburzeniami rozwojowymi – mówi Dorota Szynal – Kierepka, dyrektor Przedszkola. – Rodzice opowiadali o trudnościach ze znalezieniem przedszkola odpowiedniego dla dziecka z zaburzeniami, przedszkola rozumiejącego problemy i odpowiadającego na indywidualne potrzeby dzieci. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć miejsce, gdzie każde dziecko otrzyma opiekę i pomoc, jakiej potrzebuje. Miejsce, gdzie również każdy z rodziców znajdzie wsparcie i doradztwo specjalistów, tak aby jak najlepiej wspierać rozwój dziecka oraz dbać o funkcjonowanie całego systemu, jakim jest rodzina. Miejsce przyjazne i otwarte na drugiego człowieka – dodaje.

Przedszkole Terapeutyczne Dorotka posiada kadrę z wymaganymi kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i innymi zaburzeniami rozwojowymi. Zespół przedszkola składa się z nauczycieli przedszkola, pomocy nauczyciela, psychologa, pedagoga, logopedy, neurologopedy, oligofrenopedagoga, terapeuty integracji sensorycznej oraz dogoterapeuty.  – Praca z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z innymi zaburzeniami jest naszą pasją. Dzieci każdego dnia zaskakują nas swoimi możliwościami, motywują do szukania nowych form pracy. Wciąż szkolimy się, poszerzamy naszą wiedzę z zakresu najnowszych metod pracy i terapii dzieci ze spektrum autyzmu – mówią pracownicy Przedszkola.

Każde dziecko w Przedszkolu Terapeutycznym, wspólnie z nauczycielem i przy wsparciu pomocy nauczyciela, realizuje program edukacyjny dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Dodatkowo uczestniczy w licznych zajęciach terapeutycznych, takich jak terapia psychologiczno-pedagogiczna, terapia logopedyczna, trening umiejętności społecznych, sensoplastyka, rehabilitacja ruchowa i terapia integracji sensorycznej. Praca z dziećmi odbywa się w oparciu o metody terapii behawioralnej, uznawanej za jedną z najbardziej skutecznych metod pracy z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Doceniając korzyści płynące z kontaktu dzieci ze zwierzętami, prowadzimy zajęcia z zakresu zooterapii. Terapią taką jest alpakoterapia, podczas której motywatorem dziecka do pracy są odpowiednio dobrane i wyszkolone alpaki. Drugą metodą, z jakiej korzystamy, jest dogoterapia. Dla dzieci dostępny jest również ogród sensoryczny, który dostarcza bogatych wrażeń zmysłowych.

Ze szczegółową ofertą Przedszkola Terapeutycznego Dorotka można się zapoznać pod adresem: https://www.przedszkole-terapeutyczne-dorotka.pl/

Przedszkole Terapeutyczne Dorotka jest filią Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej IQ Dorota Szynal – Kierepka w Świdnicy, która prowadzi również bezpłatne zajęcia dla dzieci w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka: https://iqpsycholog.pl/dzieci

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCo możemy zakupić w sklepach PPOŻ?
Następny artykułCałą noc spędziła w rzece. Nie udało się jej uratować