Strona główna Artykuł sponsorowany Co możemy zakupić w sklepach PPOŻ?

Co możemy zakupić w sklepach PPOŻ?

0

Na rynku polskim znajduje się coraz więcej wyspecjalizowanych sklepów. Popularne są supermarkety, gdzie większość produktów możemy dostać w atrakcyjnych cenach. Jednak kiedy potrzebujemy specjalistycznych produktów musimy udać się do sklepu, który posiada szeroki asortyment z wąskiej branży czy dziedziny. W artykule znajdziesz produkty, które można zakupić w sklepie przeciwpożarowym.

Gaśnice
W każdym sklepie ppoż znajduje się szorki wybór gaśnic. Gaśnice oferowane są różnej wielkości – zaczynając od 1kg kończąc nawet na 25kg substancji gaśniczej. Warto pamiętać, że każdy z rodzajów gaśnic służy do innego zastosowania. Wyróżniamy gaśnice: proszkowe, wodne mgłowe, płynowe, pianowe czy gastronomiczne. By odpowiednio dobrać rodzaj gaśnicy do naszych potrzeb powinniśmy czytać etykiety producentów lub zasięgnąć porady u sprzedawców w sklepie ppoż. Warto zwrócić uwagę na datę ważności i datę produkcji gaśnicy. Kupując gaśnice nie zapomnijmy o wieszaku lub stojaku na gaśnice.

Hydranty
Wybierając się do sklepu z akcesoriami przeciwpożarowymi możemy zakupić również hydrant lub części do hydrantu. Miejmy świadomość, że hydranty są to produkty dużych gabarytów i najczęściej zamawiane są na konkretne zamówienie dla klienta. Warto znać wymiary, wiedzieć czy potrzebujemy hydrant natynkowy czy podtynkowy, czy z wężem sztywnym czy może półsztywnym. Podobnie jak w przypadku gaśnic wymagana jest konsultacji podczas zakupu z działałem obsługi sklepu.

Apteczki
Apteczki są podstawowym wyposażeniem jakie oferuje sklep ppoż. Możemy wyróżnić apteczki: samochodowe, metalowe, plastikowe  autobusowe, motocyklowe, biurowe oraz wiele innych. Jeśli posiadamy już obudowę możemy w sklepie przeciwpożarowym zakupić tylko wkład do apteczki. Oszczędzamy wtedy na cenie zakupu oraz chronimy nasze środowisko. Warto, zwrócić uwagę na dwa aspekty. Pierwszym z nich jest wyposażenie apteczki, czyli co dokładnie znajduje się w jej wnętrzu. Może się okazać, że pewnych rzeczy będzie nam brakowało, wtedy będziemy musieli je dokupić oddzielnie. Drugim aspektem o którym warto pamiętać to ilość osób, które mogą wymagać udzielenia pomocy. Jeśli pracujemy. W biurze razem z kilkunastoma osobami, pamiętajmy by zakupić minimum kilka sztuk apteczek pierwszej pomocy.

Piktogramy i tablice
Każdy ze sprzętów czy to pierwszej pomocy czy też przeciwpożarowych powinien być odpowiednio oznaczony. W sklepie przeciwpożarowym oferowany jest szereg znaków. Między innymi oznakowanie gaśnic, hydrantów, dróg ewakuacyjnych, apteczek czy defibrylatorów.

Bierne zabezpieczania pożarowe
Bierne zabezpieczenia pożarowe służą do zabezpieczenia ścian czy przejść przed przedostaniem się pożaru na dalsze strefy budynku. Do zabezpieczeń biernych możemy zaliczyć: farby ognioochronne, masy ogniochronne, opaski pęczniejące czy kratki pęczniejące. Każde z przejść powinno zostać opisane etykieta, która dostaniemy w zestawie po dokonaniu zakupów.

Czujniki dymu
Czujki dymu możemy podzielić na czujki użytku domowego oraz czujki stosowane w Systemach Sygnalizacji Pożaru. Bez względu na podział, czujka dymu ma za zadanie sygnalizację w krótkim czasie od wystąpienia ognia osobę nadzorująca system czy tez mieszkańca domu. W sklepie ppoż znajdziemy wiele różnych czujników, możemy zakupić czujki wraz z modułem komunikacji bezprzewodowej i połączyć je w grupę kilku.

Podsumowując w artykule został opisany podstawowy asortyment, który znajdziemy w większości sklepów z branży pożarniczej. Dzięki temu opisowi łatwiej zdecydujesz, czy produkt którego potrzebujesz znajduje się właśnie tym typie sklepu.

/Artykuł sponsorowany/