Strona główna Wydarzenia Świdnica Przyznano miejskie dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych

Przyznano miejskie dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych

0

20 tysięcy złotych trafi w tym roku w formie dotacji do trzech stowarzyszeń prowadzących na terenie Świdnicy rodzinne ogrody działkowe. Pieniądze mają wspomóc realizację prac budowlanych i remontowych prowadzonych przy ogrodowej infrastrukturze.

Przyznawanie finansowego wsparcia rozpoczęto w 2019 roku. W tegorocznym budżecie miasta na dofinansowanie zadań związanych z rozwojem Rodzinnych Ogrodów Działkowych przeznaczono 20 tys. złotych. Środki te mają wspomagać realizację prac związanych m.in. z remontem lub budową ogrodzeń, alejek, dróg dojazdowych, sieci energetycznych lub wodociągowych, przy czym dotacja nie może przekraczać 50% kosztów realizacji przedsięwzięcia i nie może być większa niż 10 tys. zł nakładu na zadanie. Wnioski o dotację mogły składać stowarzyszenia ogrodowe prowadzące na terenie Świdnicy jeden lub wiele Rodzinnych Ogrodów Działkowych, które są ogólnodostępne i umożliwiają swobodny wstęp na ich teren mieszkańcom.

W połowie czerwca ogłoszono wyniki tegorocznego naboru. Dotację w wysokości 9 tys. zł przyznano dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego “Księcia Bolka” na wykonanie nawierzchni z kostki betonowej pod pojemniki na odpady komunalne oraz utwardzenie dojścia między placami a miejscem dojazdu samochodów, a także na wymianę bramy wjazdowej i montaż wodomierzy na sieci rozdzielczej ogrodu nr 1. Członkowie ROD „Irys” otrzymane 6 tys. zł przeznaczą na wykonanie dokumentacji przyłącza wodnego do sieci miejskiej oraz na utwardzenie nawierzchni z kostki betonowej pod pojemniki do składowania i segregowania odpadów. Dotacja w wysokości 5 tys. zł pozwoli Stowarzyszeniu Ogrodowemu ROD ”Pod Grzybem” na zakup sprzętu ogrodniczego, czyli kosiarki i rekultywatora.

/UM Świdnica, mn/

Poprzedni artykułUlice brudne, chodniki zarośnięte, mycie jezdni ograniczone [FOTO/VIDEO]
Następny artykułCiężarówka uderzyła w bramownicę na Śląskiej [FOTO]