Strona główna 112 Ciężarówka uderzyła w bramownicę na Śląskiej

Ciężarówka uderzyła w bramownicę na Śląskiej [FOTO]

4

Bramownica zainstalowana przed wiaduktem kolejowym na ul. Śląskiej uchroniła dziś niebaczącego na znaki kierowcę ciężarówki przed uderzeniem w konstrukcję obiektu.

Do zdarzenia doszło około godziny 9.30. Kierujący zestawem ciężarowym zlekceważył znaki informujących o niskim wiadukcie i zatrzymał się dopiero za bramownicą mającą na celu ostrzeżenie kierujących pojazdami wyższymi niż 3,0 m. W wyniku uderzenia naderwana została blacha zwisająca z ostrzegawczej bramki.

W przeszłości kilkukrotnie dochodziło do przypadków uderzania zbyt wysokich pojazdów w wiadukt nad ulicą Śląską. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w marcu 2009 roku, gdy w wyniku wypadku z udziałem autokaru wiozącego dzieci ranne zostały 33 osoby. Inne poważne zdarzenie miało miejsce w lutym 2016 roku – wówczas w wiadukt wbiła się betoniarka, w wyniku czego doszło do uszkodzenia przęsła obiektu. Po serii wypadków na wniosek radnych z obu stron wiaduktu zostały ustawione bramki ostrzegawcze.

/mn/

zdjęcie nadesłane przez czytelnika Swidnica24.pl

Poprzedni artykułPrzyznano miejskie dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych
Następny artykułBlisko 200 mieszkańców powiatu świdnickiego na kwarantannie. Najnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach