Strona główna Artykuł sponsorowany Poznaj kronikę dziecka – album, w którym utrwalisz wspomnienia z dzieciństwa swojej...

Poznaj kronikę dziecka – album, w którym utrwalisz wspomnienia z dzieciństwa swojej pociechy!

0

Chyba każdy rodzic wie, jak szybko dorastają dzieci. W mgnieniu oka urocze bobasy zamieniają się w nastolatków, którzy zaczynają podążać własnymi ścieżkami. Nim się człowiek obejrzy, w zapomnienie odchodzi magiczny czas wczesnego rodzicielstwa, kiedy to opieka nad noworodkiem (a później niemowlakiem) wydaje się ekscytującym wyzwaniem. Istnieje jednak sposób na to, by na długi utrwalić wspomnienia z tego czasu i wrócić do nich po latach. Można to zrobić za pomocą specjalnego pamiętnika dla dzieci! Sprawdź, czym jest taka kronika, jak ją prowadzić i co można dzięki temu zyskać!

Kronika dla dziecka to fantastyczny sposób na stworzenie jedynej w swoim rodzaju kapsuły czasu – zbioru najważniejszych wspomnień rodziców z okresu, gdy ich dziecko dopiero poznawało otaczający je świat. To także idealna metoda na utrwalenie informacji o pierwszych sukcesach malucha. Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy Twoja pociecha wypowiedziała swoje pierwsze słowa, postawiła kroki itd. – tego rodzaju pamiętnik z pewnością okaże się cennym nabytkiem!

Jak wygląda kronika dla dziecka?
Na rynku znaleźć można różne pamiętniki dzieciństwa. Najczęściej występują one pod postacią eleganckich albumów oprawionych w twarde okładki. Ich wnętrze wypełniają czyste kartki gotowe do wypełnienia przeróżnymi wspomnieniami. Kronika zwykle posiada specjale miejsce do personalizacji, czyli wpisania danych malucha – jego imienia, daty urodzenia, wagi urodzeniowej itd. Zdarza się, że produkty posiadają podział na różne etapy życiowe. Taki pamiętnik może posłużyć do gromadzenia wspomnień aż do momentu wysłania pociechy do szkoły.

Jak kolekcjonować wspomnienia?
Pamiętniki tego typu są najczęściej przeznaczone do wypełniania ich słowem pisanym. Nie jest to jednak jedyna opcja prowadzenia takiej kroniki. Jeśli produkt posiada grube kartki, można na nich rysować, malować (wspólnie z dzieckiem), wklejać zdjęcia, różne prace plastyczne i cokolwiek przyjdzie nam do głowy. Kroniki te dają absolutną dowolność, dzięki czemu lepiej można wyrazić emocje, jakie towarzyszyły nam w konkretnych sytuacjach. Rodziców ogranicza w tym względzie tylko ich własna wyobraźnia.

Na co zwrócić uwagę?
Kupując kronikę dla dzieci, warto wziąć pod uwagę, by była ona stworzona z trwałych materiałów. Twarda i gruba okładka pozwoli zmniejszyć ryzyko uszkodzenia produktu. Trzeba mieć świadomość, że będzie się do niego wracać po kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu latach. Aby więc przetrwał próbę czasu, powinien być wyjątkowo solidnie wykonany. Dobrze jest też kupić pamiętnik z odpowiednią liczbą stron. Zbyt cienki zeszyt po prostu szybko się skończy. Ostatnia uwaga dotyczy samego prowadzenia kroniki – jeśli pamiątka ma być cenna, to warto ją kompletować systematycznie. Nie chodzi o to, by zapełniać ją każdego dnia, jednak aby co jakiś czas znalazły się w niej nowe, wyjątkowe dla całej rodziny wspomnienia, do których miło będzie wrócić w bliższej bądź dalszej przyszłości.

Idealny pomysł na prezent
Kronikę można kupić sobie, albo też podarować komuś w prezencie. To doskonały pomysł na podarek z okazji chrztu, baby shower czy pierwszych urodzin malucha. Rodzice zwykle nie myślą o tym, by zakupić tego rodzaju produkt na początku swojej rodzicielskiej przygody. Więcej uwagi (co zrozumiałe) przykuwają do standardowej wyprawki. Obdarowani jednak kroniką na pewno zmotywują się do wypełnienia jej osobistymi wspomnieniami i przemyśleniami.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKolejny rok bez Miasta Dzieci
Następny artykułZbliżają się upały. Kurtyna wodna wróci na świdnicki Rynek