Strona główna Wydarzenia Świdnica Kolejny rok bez Miasta Dzieci

Kolejny rok bez Miasta Dzieci

2

Drugi rok z rzędu nie odbędzie się ciesząca się ogromną popularnością półkolonia organizowana na terenie świdnickiego Ośrodka Sportów i Rekreacji, w której uczestniczyły setki uczniów ze szkół z terenu miasta i gminy Świdnica. – Dbając o bezpieczeństwo nas wszystkich musimy odwołać imprezę, tym bardziej, że lodowisko, gdzie ulokowana jest nasza dziecięca impreza, dziś służy wszystkim mieszkańcom Świdnicy jako punkt szczepień – przekazali organizatorzy.

Przypomnijmy, impreza dedykowana dzieciom w wieku od 6 do 12 lat, które z różnych przyczyn nie mogły wyjechać na wakacje, odbyła się w Świdnicy sześciokrotnie. W dwóch turnusach każdego roku brało udział po kilkuset uczniów, którymi opiekowali się wykwalifikowani opiekunowie i wolontariusze. Dzieci, oprócz dobrej zabawy i wielu atrakcji związanych ze swoim miasteczkiem, otrzymywały posiłki, a wszystkie godziny przepracowane w różnych zawodach opłacane były wewnętrzną walutą, którą mogły wydawać w sklepie marzeń.

W 2020 roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, obowiązujące obostrzenia, a także w trosce o zdrowie uczestników, wolontariuszy i całego personelu pracującego przy tym wydarzeniu, podjęto decyzję o nieorganizowaniu Miasta Dzieci. Popularne półkolonie nie odbędą się również w tym roku. – To kolejny rok, kiedy pandemia krzyżuje nam nasze plany. Jest nam bardzo przykro, że przedkładając nade wszystko bezpieczeństwo dzieci, i w tym roku nie będziemy mogli zaprosić je do Miasta Dzieci. Dbając o bezpieczeństwo nas wszystkich musimy odwołać imprezę, tym bardziej, że lodowisko, gdzie ulokowana jest nasza dziecięca impreza, dziś służy wszystkim mieszkańcom Świdnicy jako punkt szczepień, tak ważny w walce z wirusem – poinformowali organizatorzy.

W trosce o zdrowie nas wszystkich, tegoroczna półkolonia nie odbędzie się, ale jesteśmy przekonani, że rok 2022 pozwoli nam na powrót naszego Miasta Dzieci. Dziękujemy za wyrozumiałość i zachęcamy rodziców do szczepień – dodają organizatorzy.

/opr. mn/

Poprzedni artykułGmina Żarów dołączyła do programu profilaktyki raka jelita grubego
Następny artykułPoznaj kronikę dziecka – album, w którym utrwalisz wspomnienia z dzieciństwa swojej pociechy!